Dünyanın İlk Cıvasız Pilinin 15. yıl dönümü

3200 kg cıvanın, kullanılacak pillerden potansiyel olarak çevreye sızmasını önlendi

  • Dünyanın İlk Cıvasız Pilinin 15. yıl dönümü
    Dünyanın İlk Cıvasız Pilinin 15. yıl dönümü
  • Dünyanın İlk Cıvasız Pilinin 15. yıl dönümü
    Dünyanın İlk Cıvasız Pilinin 15. yıl dönümü
  • Dünyanın İlk Cıvasız Pilinin 15. yıl dönümü
    Dünyanın İlk Cıvasız Pilinin 15. yıl dönümü

Murata, pil iş biriminde 15 yıllık cıvasız saat pili üretimini kutluyor. Cıva, yaban hayatı ve ekosistemler için çok zararlı olan bir çevresel kirleticidir. Cıva ile temas insan sağlığı için zararlıdır ve özellikle gelişmekte olan fetüsleri ve küçük çocukları risk altına sokar. Murata’nın mühendislik mirası kırk yıl öncesine dayanıyor. ISO9001 / ISO14001 onaylı mikro pil fabrikası (2017'de SONY'den satın alındı) 1977'de gümüş oksit pil üretimine başladı. Dünyanın ilk cıva içermeyen gümüş oksit pili 2004'te icat edildi ve seri üretime 2005'te başlandı. Bugüne kadar Murata 4 milyar ünitenin üzerinde cıvasız gümüş oksit mikro pil üretti ve 3200 kg cıvanın, kullanılacak pillerden potansiyel olarak çevreye sızmasını önledi.

Murata, büyük saat markaları tarafından saat pillerinde en yüksek pazar payına sahip üretici olarak tanınmaktadır. Şirket, 2019 yılında piyasaya sürdüğü SR serisi saat pilleri için kendi ürün markasını kurarak küresel mikro pil pazarındaki konumunu daha da güçlendiriyor.
Murata, günümüzde sürekli genişleyen farklı uygulamalar dizisini destekleyen geniş bir mikro pil çözümleri portföyü sunuyor. Bunlar arasında lastik basıncı izleme ve otomotiv uygulamaları için anahtarsız araç girişi; tıbbi cihazlar için insülin pompaları ve kapsül endoskopisi; ve IoT uygulamaları için sensör noktaları ve izleme cihazları mevcutttur.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim