Abeeway-Murata Coğrafi Konum Modülü

Pille çalışan IoT varlık takibi için

  • Abeeway-Murata Coğrafi Konum Modülü
    Abeeway-Murata Coğrafi Konum Modülü

Murata, bir Actility Group şirketi olan düşük güçte birleşik iç ve dış mekan coğrafi konum belirlemede pazar lideri olan Abeeway ile ortaklaşa geliştirilen Abeeway-Murata Coğrafi Konum Modülünü (LBEU5ZZ1WL) tasarladı ve üretti. Düşük güçlü geniş alan ağı (LPWAN) konum modülleri, özelleştirilmiş düşük maliyetli Nesnelerin İnterneti (IoT) izleme cihazları oluşturmak için üstün hassasiyet ve yüksek esneklikle pil ömrünü en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmıştır. Hem iç hem de dış ortamlar için uygun olan uygulamalar, varlık kurtarma, izlenebilirlik, envanter yönetimi ve hırsızlık önlemeyi içerir.

Murata Bağlantı Modülü Pazarlama Genel Müdürü Akira Sasaki, “Yeni Geolocation modülü, tasarımcıların özellikle varlık takibi ve diğer IoT uygulamaları gibi alanlarda en zorlu gereksinimleri karşılayan ürünler geliştirmelerine olanak tanıyor. "Bu heyecan verici işbirliği, yeni LoRaWAN® izleme cihazlarının geliştirilmesini büyük ölçüde basitleştiriyor ve ürün reçetesi boyutunu, toplam sahip olma maliyetini ve karmaşıklığı en aza indirerek müşterilere daha hızlı pazara sunma süresi sunuyor."

Modüller Murata  tarafından tasarlanmış ve üretilmiştir. Yüksek yoğunluklu entegrasyon ve kaliteden ödün vermeden yüksek hacimli üretimde uzun yıllara dayanan deneyime sahip olan şirket, bir dizi etkinleştirme cihazını Pakette Sistem (SiP) içinde bir araya getirdi. Bu kompakt modüller, mühendislerin alan kısıtlı izleme uygulamaları için değerli pano alanından tasarruf etmelerine, sertifikasyon riskini ve bütçesini azaltmanın yanı sıra seri üretim için test süresini ve maliyetini düşürmelerine yardımcı olur.

Modüller, genel ve özel ağlar üzerinden bağlantı için fiili standart haline gelen iletişim teknolojisi olan LoRaWAN® bağlantısını entegre eder. Modüller, çift çekirdekli, çok protokollü bir kablosuz mikro denetleyiciye ek olarak, yüksek performanslı bir çok takımyıldızlı GNSS alıcısı (GPS, GLONASS, Beidou ve Galileo) içerir ve patentli bir ultra düşük güç yerelleştirici performansı (LP) modunu destekler. 

Yerleşik Bluetooth® LE 5.2 (Bluetooth SIG sertifikası yolda) bağlantısı, akıllı telefon uygulamaları ve kişi izleme veya BLE etiketli ekipmanı izleme gibi uygulamalar için diğer cihazlarla kısa mesafeli kolay iletişim sağlar. Tam güç optimizasyonlu FreeRTOS, sürücüler ve LoRaWAN® yığını ile bu çok teknolojili modüller, mühendislerin daha az karmaşık PCB'ler kullanarak pazara sunma süresini ve maliyeti optimize ederken uygulamaya odaklanmasına olanak tanır.
“Temel gereksinim, endüstriyel veya tüketici uygulamaları için LoRaWAN®'ı benimseyen cihaz üreticileri için pazara sunma süresini en aza indirmektir. Abeeway'in yeni konum belirleme modülü, özelleştirilmiş bir izleme cihazı geliştirmek isteyen herkes için pazara hazır bir referans sunuyor. Actility CEO'su Olivier Hersent, Semtech'in en yeni alıcı-vericisinin ve ST'nin endüstri lideri STM32 kablosuz mikro denetleyicilerinin uygulanması, LoRaWAN® dağıtımı için gerekli güvenlik özelliklerinin ve cihaz yönetimi çözümlerinin kullanılmasına izin veriyor” dedi.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim