TimeProvider® 4100 Grandmaster Sürüm 2.4 Aygıt Yazılımı

Güvenlik Tehditlerini Algılamak için Yerleşik BlueSky™ Güvenlik Duvarı Teknolojisi

  • TimeProvider® 4100 Grandmaster Sürüm 2.4 Aygıt Yazılımı
    TimeProvider® 4100 Grandmaster Sürüm 2.4 Aygıt Yazılımı

Kamu hizmetleri, ulaşım ve mobil ağlar gibi kritik altyapıların ağlarının senkronize edilmesi zamana bağlıdır. Birincil zaman kaynağı, Küresel Konum Uydusu (GPS) gibi ulusal zamanlama sistemlerinden gelir, ancak GPS sinyalleri, karıştırma ve yanıltma saldırılarına karşı hassastır. Microchip Technology (Nasdaq: MCHP), kritik altyapı operatörlerine güvenli bir zamanlama çözümü sağlamaya devam etmek amacıyla, potansiyel tehditleri tespit etmek ve kullanmadan önce GNSS'yi doğrulamak için yerleşik BlueSky™ güvenlik duvarı işlevine sahip TimeProvider® 4100 grandmaster ürün yazılımının 2.4 sürümünün piyasaya sürüldüğünü duyurdu. sinyali bir zaman referansı olarak kullanır.

“Güvenlik operatörler için son derece önemlidir; Microchip'in frekans ve zaman sistemleri iş birimi başkan yardımcısı Randy Brudzinski, bir büyük usta tarafından kullanılan zaman referansının geçerli bir sinyal olduğundan ve güvenilir olduğundan emin olmak kritik öneme sahiptir" dedi. "TimeProvider 4100 büyük usta, yerleşik BlueSky GPS güvenlik duvarı ile müşterilerimize, GNSS sinyalinin geçerliliğini tehlikeye atabilecek yanıltma, karıştırma ve diğer tehditlere karşı son derece etkili koruma sağlayan uygun maliyetli bir çözüm sunuyor."

TimeProvider 4100 serisi v2.4 aynı zamanda PTP telekom ve güç profilleri arasında ağ geçidi yetenekleri sağlayan IEEE® 1588 güç profillerini de uygular. Bu cihazla kamu hizmeti şirketleri, operatörler modernleşmeye devam ettikçe Bilgi Teknolojisi (IT) ve Operasyonel Teknoloji (OT) ağlarının yakınsamasını desteklemek için iletişim ve trafo merkezi ağlarını bağlayabilir.

Fabrikalar, stadyumlar ve madenler gibi çeşitli yerlerde ortaya çıkan özel ağların büyümesi artmaya devam ediyor. Bu özel ağlar artık Zamana Duyarlı Ağ (TSN) profili 802.1.AS ile donatılmış TimeProvider 4100 serisi v2.4 ile senkronize edilebilir. Bu işlevsellik, özel ağlara, özel ağ Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazlarını koordine etmek için daha doğru ve özerk bir zaman sistemi sağlar.

Operatörler, benzersiz dağıtım gereksinimlerine bağlı olarak, çok az sayıda istemciden çok sayıda istemciye kadar destek sağlayacak şekilde ölçeklenebilen büyük ustalara ihtiyaç duyar. TP4100 v2.4, 2.000 Hassas Zaman Protokolü (PTP) istemcisine hizmet verebilir ve çok sayıda ana istasyonu konuşlandırmaya gerek kalmadan çok sayıda baz istasyonunu hassas zamanla senkronize etme yeteneği sağlar.

Mevcut eski iletişim sinyali dağıtımları yaşlandıkça, bu kurulumların modern ve modüler bir mimariye taşınmasına ihtiyaç duyulmaktadır. TimeProvider 4100 serisi v2.4, eski giriş sinyallerinin filtrelenmesini içeren yeni bir çalışma modu sağlar ve büyük SSU ortamlarının TimeProvider sunucu mimarisine geçişini mümkün kılan bir Senkronizasyon Tedarik Birimi (SSU) olarak hizmet etme yeteneği sağlar. Bu, PTP, NTP, SyncE gibi yeni protokollerin ve eski sinyallerin büyük ölçekte bir kombinasyonunu sunarak operatörlerin eski hizmetlerin kalmasını sağlamasına olanak tanırken, daha yeni ağ mimarilerini desteklemek için modern senkronizasyon sinyalleri sağlama yeteneğini de sağlar.

Kritik altyapılara hizmet veren senkronizasyon çözümleri için dayanıklılık gereklidir. Bir arıza, hizmetin bozulmasına veya hizmetin tamamen kaybedilmesine yol açarak müşteri memnuniyetini etkileyebilir. Yazılım yedekliliği TimeProvider 4100 serisinin esnekliğine katkıda bulunur çünkü iki ana yöneticinin Aktif/Bekleme modelinde senkronize edilmesini sağlar, böylece Aktif ünite bir kesintiyle karşılaşırsa ağ istemcilerine Bekleme ünitesi tarafından hizmet verilebilir. TimeProvider 4100 serisi v2.4'ün bir diğer önemli ve değerli özelliği, iki ünitenin Aktif/Aktif modda çalışmasına olanak tanıyan, müşterinin tercihine bağlı olarak esneklik sağlayan yedeklilik için ek modeldir. Aktif/Aktif modunu kullanan müşteriler, bekleme modunda kalırken bir cihazın kullanılmadığı Aktif/Bekleme yapılandırmasına kıyasla, her zaman çalışacak şekilde tasarlanan iki ana cihazdan yararlanabilir.

TimeProvider 4100 serisi v2.4, TimePictra® Senkronizasyon Yönetim Sistemi ile entegre olup kullanıcılara ağları genelinde senkronizasyon işlemlerinin ve sağlığının tam bir görünümünü sağlar.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim