DFE21CCN_EL serisi Güç İndüktörleri

Yeni performans kriterleri belirleyen 5G uygulamaları için

  • DFE21CCN_EL serisi Güç İndüktörleri
    DFE21CCN_EL serisi Güç İndüktörleri

Murata, 5G akıllı telefonlar için DFE21CCN_EL serisi güç indüktörlerinin piyasaya sunulduğunu duyurdu. DC/DC dönüştürücülerde ve güç yönetimi devrelerinde kullanılmak üzere tasarlanan bu komponentlar, şirketin geleneksel indüktörleriyle karşılaştırıldığında operasyonel performans parametrelerinde büyük iyileştirmeler sergiliyor. Önceki indüktörlere göre doyma akımında (ISAT) %20'lik bir artış ve DC direncinde (RDC) %50'lik bir azalma gözteriyorlar. Bu parametreler, operasyonel verimlilik seviyelerini yükseltmeye ve sistem tasarımlarının küçülmesine yardımcı olur.

Yeni Murata indüktörleri, özel olarak geliştirilmiş metal malzemeler ve tümü çok önemli olduğunu kanıtlayan optimize edilmiş bir kalıplama tekniği ile şirketin malzeme bilimindeki köklü uzmanlığından yararlanıyor. Yenilikçi L-şekilli elektrotlar, bu bileşenlerin diğer üreticilerinkilerden çok daha yüksek yoğunluk seviyelerine ulaşmasını sağlar.

DFE21CCNR24MEL, 20mOhm (Max) RDC ve 6.5A (Max) ISAT ile 0.24 µH endüktans değerine sahiptir. DFE21CCNR47MEL için anahtar değerler endüktans için 0,47 µH, RDC için 29mOhm (Max) ve ISAT için 4,8 A (Max) şeklindedir. 1,0 µH dereceli DFE21CCN1R0MEL ve 2,2 µH dereceli DFE21CCN2R2MEL, sırasıyla 60mOhm ve 138mOhm'luk tipik RDC rakamlarına ve 3.3A ve 2.1A'lık ISAT rakamlarına sahiptir. Murata'nın DFE21CCN_EL serisi bileşenleri 0805 inç boyutu formatında sağlanır.

Murata Pazarlama ve Promosyon Departmanı Genel Müdürü EMI Bölümü Tomohiro Yao, "Normal koşullar altında, bir güç indüktörünün ISAT değerini iyileştirmeye çalışırsanız, RDC buna göre zarar görecektir" diye açıklıyor. "Hem süreç hem de yapısal perspektiflerden uygulayabildiğimiz teknolojik gelişmeler sayesinde, ISAT ve RDC'yi aynı anda, hiçbir ödün vermeden geliştirmeyi başardık."
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim