Tam Entegre DC / DC dönüştürücüler

Patentli ultra kompakt, yüksek verimli tasarıma sahip

  • Tam Entegre DC / DC dönüştürücüler
    Tam Entegre DC / DC dönüştürücüler

Güç dönüştürme devresinin ayak izini ve yüksekliğini önemli ölçüde azaltan çok patentli bir tasarımdan yararlanan Murata, UltraBK ™ kompakt, düşük profilli, tam entegre DC / DC dönüştürücüler ailesini tanıttı.

UltraBK ™ dönüştürücüler, BT ve ağ altyapı ekipmanı gibi alan kısıtlı uygulamaları hedefler. Eşi görülmemiş alan tasarruflarına ek olarak, yüksek enerji verimliliği, yüksek güvenilirlik, olağanüstü düşük gürültü performansı ve hızlı geçici yanıt sağlarlar.

Dönüştürücüler, yenilikçi iki aşamalı bir tasarım kullanarak son derece düşük yüksekliklerine ve kompakt ayak izlerine ulaşırlar. Bu tasarım, anahtarlamalı kapasitörlü bir şarj pompasını ve ardından daha düşük voltajlı güç MOSFET'lerine sahip daha küçük bir yükseltici dönüştürücüyü ve geleneksel tasarımlara kıyasla daha düşük çıkış endüktansını birleştirir. Kondansatör ağı, herhangi bir oranda giriş voltajının neredeyse kayıpsız dönüşümünü sağlayarak,% 90,5'e varan yüksek genel çalışma verimliliği sağlar. Çıkış indüktörü, karşılaştırılabilir bir geleneksel devreden yaklaşık 10 kat daha küçüktür ve tüm dönüştürücünün 10,5 mm x 9,0 mm LGA paketine yalnızca 2,1 mm yüksekliğinde sığmasına izin verir. Ayrıca, elektromanyetik emisyon (EMI) tipik olarak 20 dB daha düşüktür.

Murata Düşük Güç Ürünleri Departmanı, Güç Modülleri Bölümü'nden Shuji Mikami, "Geleneksel güç dönüştürücüleri, devre kartı alanının% 30-50'sini kaplayabilir ve tipik olarak yerleşim zorlukları oluşturan ve soğutma hava akışını engelleyebilen büyük, uzun indüktörlere ihtiyaç duyar," dedi. "UltraBK ™ ailemiz tasarımcılar için her şeyi değiştiriyor, kart tasarımını ve termal yönetimi basitleştirirken aynı zamanda güç yoğunluğunu artırıyor ve mükemmel enerji verimliliği, geçici performans ve düşük gürültü emisyonu sağlıyor."

Murata, dijital konfigürasyon ve kontrole izin vermek için 4 A ve 6 A çıkış derecelendirme seçeneği ve yerleşik bir I2C bağlantı noktası seçeneği sunan dört buck dönüştürücüyü tanıtarak UltraBK ™ ailesini piyasaya sürüyor. Dönüştürücüler, 0,7 V ila 1,8 V arasında programlanabilir çıkış voltajı ile 6,0 V ila 14,4 V arasında geniş bir giriş voltaj aralığına sahiptir.

4A MYTNA1R84RELA2RA ve 6A MYTNA1R86RELA2RA ve I2C kontrollü benzer MYTNC1R84RELA2RA ve MYTNC1R86RELA2RA artık Murata’nın distribütörlerinde mevcuttur.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim