Gelişmiş Hücresel Yonga Setine Sahip LTE-M çözümü

Deutsche Telekom tarafından onaylanan ilk LTE-M modülü

  • Gelişmiş Hücresel Yonga Setine Sahip LTE-M çözümü
    Gelişmiş Hücresel Yonga Setine Sahip LTE-M çözümü

Murata Electronics bugün, Altair Semiconductor’ın gelişmiş hücresel mikrokontrol seti tarafından desteklenen LTE-M çözümünün, Alman 4G LTE kablosuz ağında çalışmak için Deutsche Telekom sertifikasını aldığını duyurdu. Yalnızca 11,1 x 11,4 x 1,4 mm boyutlarında olan modül, dünyanın en küçük form faktörlü çözümlerinden biridir ve mobil IoT gibi uygulamaların pazarını ileriye taşımasına olanak tanır. Benzersiz boyutuna, düşük gücüne ve maliyet verimliliğine ek olarak, Type 1SC’nin yüksek entegrasyon düzeyi, pazar payı alma süresini önemli ölçüde kısaltır ve müşterilerin sertifika maliyetlerini azaltır.

Modül, Altair’in gelişmiş hücresel IoT mikrokontrol setini içerir; ALT1250. Sektör lideri ve düşük güç tüketimi ile IoT cihazlarının daha uzun süre çalışmasını sağlayarak pilleri değiştirmeye gerek kalmadan yıllarca çalışma sağlar. Ticari olarak temin edilebilen RoHS uyumlu mikrokontrol seti, donanım tabanlı bir güvenlik çerçevesi ve entegre SIM (iSIM), kullanıcının IoT uygulamaları için bir ARM Cortex M4 MCU ve geniş bir endüstriyel yelpazeyi etkinleştirmek için ideal olan GNSS gibi zengin bir özellik setine sahiptir.

Esnek ve optimize edilmiş çözümler, her kablosuz cihazda IoT'yi gerçekleştirmenin yapı taşlarıdır. Type 1SC, ağında kullanılmak üzere Deutsche Telekom tarafından onaylanan ilk LTE-M modülüdür. Ürün geliştiriciler artık yeni ürünler ve hizmetler sunmak için Type 1SC’nin mobil operatörün ağıyla onaylanmış çalışabilirliğinden faydalanıyorlar.
Murata Avrupa Kablosuz Ağ Modülleri Ürün Müdürü Koichi Sorada, "Deutsche Telekom sertifikası ile, ortak müşteriler Murata’nın RF uzmanlığından kolayca faydalanabilir ve sınıfının en iyisi çözümlere erişebilirler" dedi.

Deutsche Telekom IoT Cihaz Entegrasyonu ve Doğrulama Başkanı Wayne Gilbert, "Murata, Nesnelerin İnterneti için yenilikçi yapı taşlarının lider sağlayıcısıdır ve güçlü ortaklığımız sayesinde, mobil IoT'de başarı için gereken üstün performans ve kaliteyi güvence altına almaya devam ediyoruz" dedi.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim