UR30 Cobot

Üstün hareket kontrolü ve performans sunuyor

  • UR30 Cobot
    UR30 Cobot
  • UR30 Cobot
    UR30 Cobot
  • UR30 Cobot
    UR30 Cobot

Dünyanın öncü kolaboratif robot üreticisi Universal Robots, ürün portföyüne alanında rakipsiz olan 30 kilo taşıma kapasiteli yeni bir UR30 cobot ekledi. Kompakt boyutuyla ağır yükleri kaldırma imkânı sunan UR30, üstün hareket kontrolü sayesinde büyük yüklerin kusursuz bir şekilde taşınmasını sağlıyor. Paletlemeye ek olarak malzeme taşıma, makine besleme, yüksek torklu vidalama ve montaj uygulamalarında yaratıcı çözümler için tasarlanan UR30, iş süreçlerinin daha hızlı şekilde ilerletilmesine olanak tanıyor.

Üretimini gerçekleştirdiği cobot’larla işletmelerin üretim süreçlerini otomatikleştiren Universal Robots, yenilikçi ürün portföyünü UR30 cobot’u ile genişletti. İncelikli mühendislik deneyimi sonucunda ortaya çıkan UR30, daha hızlı döngü süreleri ve daha ağır yükleri taşıyabilmeye imkân sunuyor. Universal Robots’un yeni nesil cobot’larının ikincisi olan tasarım ödüllü UR20 ile aynı mimariye sahip olan ve ödüle layık görülen UR30, şirketlerin paketleme ve paletleme uygulamalarını değiştirmeye hazırlanıyor.  

Kompakt boyutuna rağmen 30 kilo taşıma kapasitesiyle çalışıyor

Alanında rakipsiz olan ve 30 kilo taşıma kapasitesi bulunan UR30, kompakt boyutuna rağmen olağanüstü bir kaldırma kapasitesi sunarak, üstün hareket kontrolü büyük yükleri mükemmel bir şekilde yerleştirebilmesini sağlıyor.  Bu durum UR30’u makine işleme, malzeme taşıma ve yüksek torklu vida sıkma gibi çeşitli uygulamalar için ideal hale getiriyor. Makine besleme uygulamalarında, yüksek taşıma kapasitesi, cobot’un aynı anda birden fazla tutucu kullanabilmesine olanak tanıyor. Daha fazla malzemenin tek seferde yüklenmesini sağlayan UR30, değişim sürelerini kısaltarak üretkenliği maksimum seviyeye çıkarıyor. Sadece 63.5 kiloluk kompakt boyutu sayesinde neredeyse tüm çalışma alanlarına sığabilmesi, UR30’u iş hücreleri arasında kolayca taşınabilir hale getiriyor. 

“UR30, değişen ihtiyaçlara etkili bir uyum sağlıyor”
UR30’u cobot’un yeniden tanımlanmış hali olarak tanımlayan Universal Robots Başkanı Kim Povlsen, “Daha yüksek taşıma kapasitesi ve daha fazla esneklik vadeden UR30 cobot’ları, otomasyonda yeni bir çağı temsil ediyor. Dünya çapındaki endüstriler daha esnek üretim ve üretimde modülerlik benimsiyor. UR30 cobot’ları da sadece mevcut talepleri karşılamakla kalmıyor, değişen ihtiyaçlara etkili bir şekilde uyum sağlama yeteneğini sergiliyor. Universal Robots olarak ürünlerimizin oluşturulma aşamasında her müşterinin başarısı için taahhüdümüze de yer veriyoruz.  UR30’un geliştirilmesi de bunun mükemmel bir örneği. Yazılımdan en ince ayrıntısına kadar kendimizi kaliteli mühendislik ve üstün kullanıcı deneyimine adayan bir firma olarak, yenilikçiliğimize devam edeceğiz” dedi. 

UR30 artık ödüllü bir robot!
The Robot Report’un RBR50 Robotik İnovasyon Ödülleri, son 12 yıldır sektör liderlerini onurlandırıyor. Bu yılki prestijli ödülün sahibi, UR cobot ailesinin en yeni üyesi olan UR30 oldu.

Ağır yüklerin mükemmel şekilde taşınmasını sağlayan üstün hareket kontrolü ile kompakt yapısına sahip UR30 ile daha fazla performans elde edileceğini belirten Universal Robots Türkiye ve MEA Ülke Müdürü Kandan Özgür Gök, “Makine besleme, paletleme, malzeme taşıma, yüksek torklu vidalama ve montaj uygulamalarınız için ideal olan yeni cobot’umuz UR30 prestijli bir ödül kazandı. Üstün hareket kontrolü ve kompakt yapısıyla ağır yüklerin mükemmel şekilde taşınmasını sağlayan yeni UR30 cobot’umuzu 2023 yılında Japonya'daki iRex'te tanıtmıştık. The Robot Report’un RBR50 Robotik İnovasyon Ödülleri tarafından yeni UR30 cobot’umuz bu yıl ödüle layık bulundu.” dedi.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim