TMR Manyetik Sensörleri

Gelişmiş doğruluk ve son derece kararlı manyetik performans sunar

  • TMR Manyetik Sensörleri
    TMR Manyetik Sensörleri

Murata şimdi portföyüne tünel manyetik direnç (TMR) teknolojisine dayalı Crocus Technology'nin gelişmiş 1D doğrusal ve 2D açısal sensör cihazlarını dahil ediyor. İki farklı sıcaklık ve paketleme seçeneğiyle, sensör cihazları -40 ° C ila + 85 ° C arasında veya genişletilmiş versiyonlarda 40 ° C ila + 125 ° C arasında geniş bir sıcaklık aralığında yüksek çalışma kararlılığı seviyeleri sunar. CT100 1D lineer sensör, geniş dinamik aralığı (± 50 mT'yi kapsayan) ile karakterize edilir ve ayrıca ± 20 mT'de sadece ±% 0,5'lik bir doğrusal hata ile endüstri lideri bir doğrusallık sergiler. 

Bu, gelişmiş ölçüm tekrarlanabilirliği sağlar ve sıcaklık dalgalanmalarını ele almak için telafi devresi ihtiyacını ortadan kaldırır. 1,0 V ila 5,5 V arasında geniş bir çalışma voltajı aralığını destekler. Ana uygulamaları arasında doğrusal ölçümler, yakınlık algılama ve akım algılama vardır. CT310, 25 mT ila 90 mT arasında çalışma manyetik aralığı ve hem sinüs (SIN) hem de kosinüs (COS) eksenleri için diferansiyel çıkışlara sahip 2D açısal bir sensördür. 

Açısal konum ölçümü ve BLDC motor kontrolü için tasarlanmıştır. Bu cihaz, hem amplitude normalizasyonu hem de ofset iptali uygulandığında <0,6 ° gibi çok düşük bir açısal hataya sahiptir. Her iki Crocus TMR sensörü de 1,0 V ile 5,5 V arasında bir giriş voltajı ile çalışır. CT100, 6 uçlu SOT23 veya 6 uçlu DFN paketi ile sağlanır. CT310 hem 8-lead TSSOP hem de 8-lead DFN paket formatlarında mevcuttur. 

Bu cihazlara eşlik etmek için gereken çok az sayıda çevresel bileşen, değerli kart alanından tasarruf sağlar ve sistem geliştirmeyi hızlandırır.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim