TESCOM HV-3500 Basınç Düşürücü Regülatörü

Ticari Araçlarda Hidrojen Yakıt Pili Sistemi Performansını Artırıyor

  • TESCOM HV-3500 Basınç Düşürücü Regülatörü
    TESCOM HV-3500 Basınç Düşürücü Regülatörü

Emerson, ticari hidrojen yakıt hücreli araçlarda kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmış bir basınç düşürücü regülatör piyasaya sürdü. TESCOMTM HV-3500 Yerleşik Hidrojen Regülatörünün çift aşamalı ve patentli aktif conta tasarımı, hızlanma, yavaşlama, durma ve rölanti dahil olmak üzere tüm araç çalışma koşullarında yakıt hücrelerine sabit basınç ve sabit hidrojen yakıtı sağlar. Kararlı basınç, yakıt hücresi ömrünü uzatmaya ve yakıt kullanımını en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olur. HV-3500 tarafından sağlanan güvenilir yakıt basıncı, operatörlerin yakıt ikmali yapmadan daha uzağa gitmesine olanak tanır ve aşağı akışta aşırı basınç oluşma riskini azaltarak sızıntıya, yakıt israfına ve olası emisyonlara neden olur. HV-3500, hidrojen araçlarında kullanılan basınç regülatörleri için EC79 gerekliliklerine uygunluğu sağlamak üzere tasarlanmış, tasarlanmış ve bağımsız olarak test edilmiştir.

HV-3500'ün sağladığı kararlı basınç, yakıt hücresi verimliliğini artırarak ve genel enerji verimliliğini en üst düzeye çıkararak bakım sıklığını da azaltır. Regülatör, değişen yol ve çalışma koşullarında araçlarda hidrojenin pozitif yüksek basınçlı yakıt kapatmasını sağlayarak yakıt hücresi dayanıklılığını artırır.

Emerson'ın hassaslık ve sıvı kontrolü işi küresel pazarlama direktörü Robert Lindquist, "Ticari taşımacılık endüstrisinde çevresel sürdürülebilirliği geliştirmek için, hidrojen yakıt hücresi sistemlerinin, kat edilen mesafe ne olursa olsun güvenliği sağlarken, dalgalanan yakıt talebini ve basınç ihtiyaçlarını doğru bir şekilde karşılaması gerekir" dedi. . "Patentli bağlı valfi ve aktif conta tasarımı ile HV-3500, ticari hidrojenle çalışan araçları ihtiyaç duydukları yerde yolda tutmaya yardımcı olan yeni güvenilirlik seviyelerine ve tutarlı basınç dağıtımına ulaşıyor."

HV-3500 ayrıca orijinal ekipman üreticilerinin (OEM'ler) üretim süresini ve maliyetlerini azaltarak karlılığı artırmasına yardımcı olur. Çift aşamalı tasarımı, ekstra bağlantılara olan ihtiyacı ortadan kaldırır ve kurulumu basitleştirirken, kare şekli OEM'lerin onu yakıt hücresi sistemindeki mevcut panellere ve çerçevelere sabitlemesine olanak tanır. Bu özel olarak tasarlanmış şekil ve montaj delikleri, hafif HV-3500'ün diğer basınç düzenleme teknolojilerine göre daha hızlı ve daha kolay kurulmasını sağlar. Azaltılmış montaj süresi kurulum maliyetlerini düşürür.

Emerson'ın hassaslık ve sıvı kontrolü işi mühendislik müdürü Zhang Yingchun, "HV-3500, Emerson'ın üreticilerin ve son kullanıcıların daha sürdürülebilir bir dünya inşa ederken karşılaştıkları zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olan yenilenebilir enerji teknolojisi geliştirme taahhüdünü gösteriyor" dedi. "Bu nedenle teknoloji proje ekibimiz, yakıt pili sistemini tasarlarken tüm ömrünü dikkatli bir şekilde dikkate aldı. Dikkatli tasarım, OEM'ler için üretim ve kurulum maliyetlerini düşürür ve gelişmiş performansı, son kullanıcılar için yakıt ve bakım maliyetlerini düşürür."

EC79 uyumlu HV-3500, Emerson'ın yerel desteğiyle desteklenir. Bazı OEM'ler üretimi büyütmek ve pazara sunma sürelerini kısaltmak için mücadele ederken, Emerson'ın sağladığı kişiselleştirilmiş destek, OEM'lerin aracın kullanım ömrü boyunca güvenilir operasyonlarla araçlarını hızla yola çıkarmasına yardımcı olur.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim