ASCO™ Series 290 Açılı Koltuk Valfleri

Sektörler Arasında Güvenliği, Güvenilirliği ve Performansı Artırıyor

  • ASCO™ Series 290 Açılı Koltuk Valfleri
    ASCO™ Series 290 Açılı Koltuk Valfleri

Emerson, şimdi Avrupa'da ve küresel olarak 2022'nin sonlarına doğru mevcut olacak yeni ASCO™ Serisi 290D ile açılı yuvalı valf yelpazesini genişletti. Sahada 25 yıllık kanıtlanmış kullanımın ardından Emerson, bu seriyi yeni ve mevcut pazarlar için optimize etmek için önemli fırsatları belirledi. Genişletilmiş 290 Serisinin sağlam, modüler tasarımı, yeni bir dizi valf gövdesi ve aktüatör malzemeleri, bağlantı parçaları, işlevler, sertifikalar ve aksesuarlar ile birlikte gelir. Önemli özellikler arasında kaçak emisyon sertifikası, IP69K koruma seviyeli anahtar kutusu ve güvenli aktüatör sökme sayılabilir. Bu özelleştirmeler, endüstriyel, yiyecek ve içecek ve özel kimyasallar dahil olmak üzere birçok uygulamada maliyetleri düşürürken proses verimliliğini ve güvenliğini artırır.

Yeni ASCO 290D Serisinde, geliştirilmiş uygulama çok yönlülüğü için çok çeşitli vana gövdeleri, aktüatörler, seçenekler, kontrol kutusu ve sertifikalar sağlanmıştır. Yerleşik modülerlik, montajdan sonra vana özelliklerinin yerinde modifikasyonu için aynı gövde üzerinde farklı aktüatörlerin değiştirilmesini mümkün kılar. Hem IP66 hem de IP69K muhafazaları, hem iç hem de dış mekan kullanımı için mevcuttur. Yeni 290D Serisi, agresif sıvılar, buhar, gaz, vakum ve aşırı ısıtılmış su dahil olmak üzere çok çeşitli ortamlar için de uygundur.

290 Serisi, son derece güvenli kapatma için tasarlanmış son derece güvenilir bir sıvı kontrol mekanizması ile tasarlanmıştır. Kaçak veya düzensiz emisyonların %51'inden fazlasını oluşturan valfler ile yeni tasarım kaçak emisyonların azaltılmasına yardımcı olur ve işçiler ile çevre üzerindeki riskleri en aza indirir. Yeni ASCO Serisi 290D aktüatör neredeyse hiç bakım gerektirmezken, güvenliği artıran diğer özellikler arasında, potansiyel olarak tehlikeli aktüatör sökme prosedürü sırasında bakım çalışanlarının korunmasını sağlayan güvenli aktüatör sökme yer alır.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim