OPC UA'lı AVENTICS Serisi Gelişmiş Valf Sistemleri

Entegre Açık Platform Haberleşme Birleşik Mimari ile

  • OPC UA'lı AVENTICS Serisi Gelişmiş Valf Sistemleri
    OPC UA'lı AVENTICS Serisi Gelişmiş Valf Sistemleri

OPC UA'lı AVENTICS Serisi Gelişmiş Valf Sistemleri, üretkenliği ve verimliliği artırırken birlikte çalışabilirlik zorluklarını çözen dijital bir ikiz çözümdür. Bugün Emerson, Gelişmiş Elektronik Sistem (AES) Profinet ve Ethernet/IP ile AVENTICS™ Serisi Gelişmiş Valf (AV) valf sisteminin artık önceden yüklenmiş Açık Platform İletişimi Birleşik Mimarisi (OPC UA) işlevselliği ile mevcut olduğunu ve bu sayede ilk ve tek olduğunu duyurdu. bu doğrudan entegre yeteneği sunmak için valf sistemi. AES, dijital ikizin entegrasyonu üretkenliği ve verimliliği iyileştirirken, kullanıcıların birlikte çalışabilirlik zorluklarını çözmelerine ve verilere daha kolay erişmelerine yardımcı olur.

Entegre OPC UA işlevselliğine sahip bir valf sistemi, veriler ve analitikler valf sistemi aracılığıyla alındığından ve doğrudan üst sistemlere iletildiğinden üst sistemlerle iletişimi kolaylaştırır, daha derin analiz veya yerel gösterge panoları gerekmedikçe ağ geçidi gerekmez. OPC UA'sız bir valf sisteminden analitik almak daha karmaşık ve pahalı olduğu için bu, kullanıcılar için maliyet tasarrufu sağlayabilir.

OPC UA işlevi ayrıca valf sisteminin kendi bağlantılı yeteneklerini genişleterek otomotiv, yiyecek ve içecek, ambalaj, kağıt hamuru ve kağıt endüstrileri gibi sektörlerdeki kullanıcıların ve daha fazlasının dijital olarak dönüştürülmesini kolaylaştırır. Kuruluşlar dijital dönüşümden geçtiğinde, teknolojilere gömülü OPC UA gibi temel protokoller, bir valf sisteminden bir üst sisteme veri gönderirken cihaz izleme ve makine bağlantısı sağlar. AES, yeni veya mevcut uygulamalara ve makinelere entegre edilmesi ve bağlanması kolaydır ve programlanabilir mantık denetleyicisini (PLC) değiştirmeden verilere ve analitiklere kolay erişim sağlar.

Emerson IIoT ürün pazarlama kıdemli yöneticisi Nils Beckmann, "OPC UA'lı AVENTICS Serisi AV Sistemi, valf sistemlerinin esnekliği ve entegrasyonunda kayda değer bir adımdır, çünkü mühendisler için IIoT'ye geçişi önemli ölçüde kolaylaştırır," dedi. “OPC UA ile mühendislerin valf verilerine erişmek için tüm sistemi veya mimariyi değiştirmesine gerek yok. Artık PLC'yi bozmadan veya değiştirmeden verilere ve analitiklere kolay erişim elde etmek için kendi bulut sistemlerini ve yazılımlarını kullanmaya devam etme esnekliğine sahipler."

OPC Foundation tarafından geliştirilen OPC UA, sensörden buluta veri alışverişi için platformdan bağımsız, entegre güvenlik içeren bir bilgi teknolojisi standardıdır.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim