Gelişmiş Toz Darbe Teknolojisi Kontrol Sistemi

Üstün izleme sağlar, toz toplayıcı sistem performansını optimize eder ve çalışma süresini artırır

  • Gelişmiş Toz Darbe Teknolojisi Kontrol Sistemi
    Gelişmiş Toz Darbe Teknolojisi Kontrol Sistemi
  • Gelişmiş Toz Darbe Teknolojisi Kontrol Sistemi
    Gelişmiş Toz Darbe Teknolojisi Kontrol Sistemi

Emerson'un yeni ASCOTM DPT Kontrol Sistemi, doğru ve güvenilir düşük seviyeli partikül izleme, erken uyarı kaçak tespiti, gelişmiş temizleme kontrolü ve gerçek zamanlı teşhis sağlayarak filtrasyon ve toz toplama sistemlerinin performansını optimize eder ve verimliliğini artırır. Bağlantılı sistem, bir tesisin dijital dönüşümüne yönelik uygun maliyetli, ölçeklenebilir ve amaca yönelik bir adım olarak hizmet eder. Şu anda Asya-Pasifik, Avrupa ve Orta Doğu ve Afrika bölgelerinde, 2023'ün ortalarında Amerika'da satışa sunulacak.


Geleneksel algılama teknolojisini kullanarak, yüksek çalışma basıncı, yüksek nem veya yağ ve buhar bulunan ortamlarda düşük seviyeli sızıntıyı tespit etmek zordur. DPT Kontrol Sisteminin gelişmiş sinyal işleme özelliği, aşağıdakiler gibi zorlu, yüksek basınçlı (maksimum 7 bar) ve yüksek nemli uygulamalarda metreküp başına 1 miligramdan daha az partiküllerin doğru, düşük seviyeli ölçümünün ve tespitinin sağlanmasına yardımcı olur. çimento, enerji santrali, yakma, alüminyum bitirme ve kimya endüstrileri.

Emerson'un ayrık pazarlama ve küresel stratejik hesaplar direktörü Stephan Cocciardi, “Proses endüstrisinin dijital dönüşümü devam ediyor ve dünya çapındaki bağlantılı tesisler, gerçek zamanlı izleme ve teşhisin sunduğu değerli sürdürülebilirlik ve işletme maliyetini azaltan faydaları görüyor” dedi. ve endüstriyel iş. "ASCO DPT Kontrol Sisteminin gelişmiş izleme yetenekleri, tesislerin sorunları tespit etmesine ve aksi takdirde enerji israfına ve planlanmamış arıza sürelerine neden olacak sorunları önlemesine yardımcı olarak daha verimli ve güvenilir bir toz toplama sistemi sağlar."

DPT Kontrol Sistemi, toz toplama sistemlerini gerçek zamanlı olarak yakından izleyerek, kullanıcıların sızıntıları sorun haline gelmeden önce bulmasına ve ele almasına yardımcı olarak enerji verimliliğini ve basınçlı hava tüketimi tasarrufunu iyileştirebilir. Döngüden güç alan sensör, bobin, diyafram ve filtre torbası dahil olmak üzere filtreleme sisteminin erişilmesi zor noktalarının kendinden güvenli bir şekilde izlenmesini sağlar. Sistemin durum izleme ve kestirimci bakım yetenekleri, bakım maliyetlerini ve plansız duruş süresini azaltırken sistem güvenilirliğini ve verimliliğini artırabilir. Üstün doğrusal çıkışı, kullanıcıların gerçek zamanlı parçacık emisyon seviyelerini izlemelerine ve emisyon düzenlemelerini karşılamalarına yardımcı olabilir.

DPT Kontrol Sistemi, izlemeye ek olarak, verimli ve güvenilir darbeli jet filtre temizleme kontrolü ile her boyuttaki toz toplama sistemlerinin performansını ve çalışma süresini optimize eder. Büyük torba hazneleri kullanan tesisler için uygulamaya özel kontrol algoritmaları, filtre ömrünü uzatabilen ve tüketilen basınçlı hava miktarını azaltabilen darbe frekansını azaltabilir. Kontrol mantığı, çalışma sırasında oldukça düşük ve sabit bir fark basıncı koruyabilir ve diferansiyel basıncı, darbeyi en aza indirirken, ayar noktasının ±25 Pa (±0,1 inç) su sütunu içinde otomatik olarak korur. Bu, tutarlı temizleme performansı sağlar, uygun bir filtre keki sağlar ve basınçlı hava kullanımını standart, isteğe bağlı temizlemeye göre %15 ila %40 ve sürekli temizlemeye göre %90'a kadar azaltabilir. Ayrıca üretimi, havalandırmayı ve toz geri kazanımını sürdürmek için tutarlı hava akışı sağlamaya yardımcı olur.

Sistem, kolayca seçilebilen darbe modelleri ve çok çeşitli temel zamanlama modları gibi kapsamlı genel filtre darbeli jet temizleme kontrol modları sağlar. Modlar arasında sürekli, yüksek/düşük, tek döngü ve aşağı döngü bulunur.

Eksiksiz DPT Kontrol Sistemi çözümü, DPT P150 Parçacık Monitörü, DPT P151 Kontrol Cihazı ve P152 DPT Parçacık Sensörünü içerir. ASCO DPT Kontrol Sistemi hakkında daha fazla bilgi edinin.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim