KALDER’den BELGİN’e EFQM 5 yıldız ödülü

Belgin Madeni Yağlar EFQM mükemmellik yetkinlik programı kapsamında 5 yıldız alan ilk Türk madeni yağ şirketi

  • Aralık 14, 2016
  • 366 Görüntüleme
  • KALDER’den BELGİN’e EFQM 5 yıldız ödülü
    KALDER’den BELGİN’e EFQM 5 yıldız ödülü
  • KALDER’den BELGİN’e EFQM 5 yıldız ödülü
    KALDER’den BELGİN’e EFQM 5 yıldız ödülü

EFQM (Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı), Avrupa firmaları arasında rekabetçiliği desteklemek üzere 1992 yılından bugüne her yıl, bu modeli en iyi şekilde uygulayan kuruluşları ödüllendiriyor. Bu programın bir parçası olarak Mükemmellikte Yetkinlik, başarılı kuruluşların performansını derinlemesine analiz eden ve başarılarının tanınmasına imkan veren önemli bir değerlendirme çalışması.

BELGİN MADENİ YAĞLAR, kendi kategorisinde yerli ve yabancı firmalar arasında, mükemmellikte yetkinlik modelinin 32 alt kriterinde 501 ve üstü puan ile EFQM tarafından 5 YILDIZ alan İLK madeni yağ şirketi oldu. 16 Kasım'da düzenlenen ödül töreninde 5 YILDIZ ödülünü Belgin Madeni Yağlar Genel Müdürü Ahmet Belgin, KalDer Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sn. Necati Bülent Hakoğlu'ndan aldı.

BELGİN, hedefleri ve stratejisi doğrultusunda sürdürülebilirliği ve gelişimiyle büyümektedir. 2014 yılı başında, KalDer öncülüğünde yürütülen Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesini imzalayan ve aynı yıl içinde EFQM Mükemmellik Modeli kapsamında "Mükemmellikte Yetkinlik 4 Yıldız" seviyesine ulaşan Belgin, 2016 yılında da 5 YILDIZ ödülünü alarak bu konuda Türkiye'nin ilk madeni yağ şirketi olmuştur.

Kuruluşundan itibaren 63 yıldır çağdaş ve yenilikçi ilkesini sürdüren Belgin yurtiçinde ve yurtdışındaki çeşitli sektörlere Metal İşleme Yağları, Endüstriyel Yağlar, Gresler, Otomotiv Yağları ve Deniz Yağlarından oluşan 5 ana ürün grubu altında 34 ürün grubunda, 1000 çeşit değişik ürünü sanayinin ve tüketicinin kullanımına sunmasının yanı sıra, engin deneyimi ve modern AR-GE Laboratuvarlarındaki çalışmaları ile sürekli olarak ürünlerini geliştirmekte, hizmet verdiği sektördeki firmalara rasyonel yeni çözümler sunmakta, uyguladığı eğitim programları ve satış sonrası teknik destek hizmeti ile doğru yağın, doğru yerde ve ekonomik şekilde kullanılması konusunda sanayi kuruluşlarıyla sinerji yaratarak katma değer sağlamaktadır.

Ülkemizin önde gelen madeni yağ ve gres üreticilerinden Belgin Madeni Yağlar, sektördeki faaliyetlerine 1953 yılında başlamıştır. 1997 yılına kadar üretimini İstanbul Göztepe'de sürdüren BELGİN, 1997 yılının ikinci yarısından beri Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde en güncel teknoloji ile donatılmış, tam otomatik, bilgisayar kontrollü, 25.500 m2 alan üzerinde 40.000 ton/yıl kurulu kapasiteye sahip modern tesislerinde üretimini sürdürmektedir.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim