R&S NGC100 Güç Kaynağı Serisi

32 V, 10 A ve 100 W DC'ye kadar güç sağlar

  • R&S NGC100 Güç Kaynağı Serisi
    R&S NGC100 Güç Kaynağı Serisi

Laboratuvarda günlük manuel kullanıma ve otomatik uygulamalara yönelik Rohde & Schwarz'ın en yeni DC güç kaynakları, giriş seviyesi cihazlar için son derece geniş bir fonksiyon yelpazesi sunar. R&S NGC100 güç kaynağı serisi, 32 V, 10 A ve 100 W DC'ye kadar güç sağlayan bir, iki ve üç kanallı modelleri içerir.
 
DC güç kaynakları, elektronik endüstrisinde dalgalanmalara ve dalgalanmalara maruz kalabilecek bir AC kaynağından doğru ve istikrarlı DC gücünün temel gereksinimini sağlamak için gereklidir. Yeni R&S NGC100 güç kaynağı serisi yalnızca bu temel gereksinimi karşılamakla kalmıyor, aynı zamanda sabit çıkış gücünden çok daha karmaşık uygulamaları destekleyecek özellikler, işlevler ve uzaktan kumanda yetenekleri de içeriyor. Seri, 10 A ve 100 W'a kadar güç çıkışında kanal başına 0-32 V sağlayan bir, iki ve üç kanallı modelleri içerir. Tek kanallı R&S NGC101, kanal başına 10 A'ya kadar, iki kanallı R&S NGC102, kanal başına 5 A'ya kadar ve üç kanallı R&S NGC103, kanal başına 3 A'ya kadar sunar. Küçük ve hafif iki R&S NGC100, test kurulumunun kapladığı alanı optimize etmek için 19 inçlik bir rafa yan yana monte edilebilir.

İki ve üç kanallı modellerdeki her kanal, maksimum esneklik için tamamen yalıtılmıştır. Kullanıcılar kanalları tamamen bağımsız, son derece kompakt güç kaynakları olarak bağımsız olarak kullanabilirler. Veya maksimum potansiyel farkını 96 V'a çıkarmak için kanalları seri olarak veya 10 A'ya kadar akımlar için paralel olarak birleştirebilirler. Tam galvanik izolasyon, kanalların topraklama komplikasyonları endişesi olmadan dengeli devreleri beslemek için bağlanabileceği anlamına gelir.

R&S NGC100'ün bir güç kaynağı olarak temel performansı, hem çıkış aralığı hem de düşük dalgalanma ve gürültü açısından çıkış kalitesi açısından mükemmeldir. Uygulama desteği ve ek özellikler, bu sınıftaki enstrümanlara yönelik beklentileri aşmaktadır. Uzaktan algılama işlevi, kullanıcıların voltajı güç kaynağının çıkışında değil, güç verilen devrenin girişinde ölçtüğü için doğruluk sağlar. Kullanıcılar ayrıca bir test dizisi için voltaj veya akım değişikliklerini programlayabilir veya güç sağlanan cihazı korumak için dik artışlardan kaçınabilir veya çalışma koşullarını simüle edebilir.

R&S NGC100, elektriksel ve termal özellikler için çok çeşitli koruyucu işlevler sağlayarak güvenliğe öncelik verir. Kullanıcılar zamanı ayarlayabilir ve kanalları açma sırasını tanımlayabilir. Beslenecek devreye ait gerilim ve akım değerleri kayıt altına alınabilmektedir.

R&S NGC100'ün tüm modelleri, USB ve LAN bağlantı noktalarına sahip standart bir ikili arayüze sahiptir ve uzaktan kontrol için isteğe bağlı bir GPIB arayüzü mevcuttur. Harici kontrol için, dijital bir tetikleyici, kayıt tutma gibi işlevleri tetiklemek amacıyla Transistör-Transistör-Mantık formatındaki girişi destekler. Ayrıca harici bir programdan voltaj veya akım değişikliklerinin sırasını girmek de mümkündür. Maksimum 10V ve 20 mA girişli bir analog arayüz, tüm aralıkta çıkış voltajı veya akımındaki neredeyse anında değişiklikleri kontrol eder.

R&S NGC100 güç kaynağı serisi, hem yedek parça olarak hem de gerektiğinde birlikte kullanılmak üzere R&S HMC804x güç kaynaklarının yerini alır. Cihazlar, Rohde & Schwarz ve seçili dağıtım kanalı ortaklarından temin edilebilen R&S Essentials portföyünün bir parçasıdır.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim