WIN EURASIA enerji, elektrik ve elektronik teknolojileri sektörlerinin yeniliklerine sahne oluyor

2026’da 3,9 trilyon doların üstünde değer beklenen enerji, elektrik ve elektronik teknoloji sektörlerinin buluşma noktası WIN EURASIA fuarı olacak

 • Aralık 22, 2023
 • 1224 Görüntüleme
 • WIN EURASIA enerji, elektrik ve elektronik teknolojileri sektörlerinin yeniliklerine sahne oluyor
  WIN EURASIA enerji, elektrik ve elektronik teknolojileri sektörlerinin yeniliklerine sahne oluyor
 • WIN EURASIA enerji, elektrik ve elektronik teknolojileri sektörlerinin yeniliklerine sahne oluyor
  WIN EURASIA enerji, elektrik ve elektronik teknolojileri sektörlerinin yeniliklerine sahne oluyor
 • WIN EURASIA enerji, elektrik ve elektronik teknolojileri sektörlerinin yeniliklerine sahne oluyor
  WIN EURASIA enerji, elektrik ve elektronik teknolojileri sektörlerinin yeniliklerine sahne oluyor

30 yıldır imalat sanayiindeki sektör profesyonellerini bir araya getiren WIN EURASIA, enerji, elektrik ve elektrik teknolojileri sektörlerinin yeniliklerine sahne oluyor. İhracat odaklı büyümesini her yıl sürdüren ve 2026 yılında 3,9 trilyon doların üstünde bir değere ulaşması beklenen enerji, elektrik ve elektrik teknolojileri sektörlerinin en büyük itici gücü olan WIN EURASIA fuarında sürdürülebilir gelecek teknolojilerine odaklanılacak. Enerji ticaret hizmetleri ve enerji danışma hizmetleri ile ağır sanayi gibi hidrojen enerjisinin yoğun kullanıldığı sektörler için hidrojen enerjisinin kullanımına ilişkin teknolojiler WIN EURASIA fuarı ile sektörün geleceğine ışık tutacak.
 
30 yıldır endüstri sektörünün tüm bileşenlerini bir araya getiren Avrasya Bölgesi’nin lider endüstri fuarı WIN EURASIA, 2024 organizasyonunda enerji, elektrik ve elektronik teknoloji sektörlerinin yeniliklerine ev sahipliği yapacak. Geçtiğimiz yıl 16 ülkeden 662 firmaya ve 102 ülkeden 38.586 ziyaretçiye ev sahipliği yaparak yeni iş birliklerine zemin hazırlayan ve katılımcı firmalara geniş pazar olanakları sunarak, rekabetçi yönlerini ortaya koyma fırsatı veren fuar, geniş ürün yelpazesini de satın alma profesyonellerine sunuyor. Fuarda elektrik ve elektronik sektörü; elektrik enerjisi üretim sistemleri, yanmalı makineler, kesintisiz güç sistemleri, yenilenebilir ve temiz enerji, transformatörler, akümülatörler ve kesintisiz güç kaynakları, elektrik güç iletimi için kablolar ve ekipmanlar, elektrik şalterleri ve elektrik güç dağıtımı malzemeleri, elektronik ve opto elektronik malzemeler, elektrik ve elektronik test ve ölçü malzemeleri, aydınlatma malzemeleri, elektrik güç ve mühendislik hizmetleri başlıkları altında jeneratörler, transformatörler ve kontrol kabloları gibi geniş yelpazede ürün ve çözümlerle yer alacak.
 
 Sektörlerin gerçekleştirdikleri yeniliklere ev sahipliği yaparak büyüdüklerinin altını çizen Hannover Fairs Turkey WIN EURASIA Proje Yöneticisi Sena Mengül, “WIN EURASIA’da yıllardır imalat sektörünün yeniliklerine ev sahipliği yapıyoruz ve bu da fuarımızı daha cezbedici kılıyor. Enerji, elektrik ve elektronik teknolojileri sektörü de dünya ticaretinden aldığı payı her geçen gün artıran sektörler. Sundukları yeni nesil teknolojilerle yükselen bir ivmeye sahipler. Fuarımızda da bu doğrultuda yenilikçi çözümleriyle dikkatleri üzerlerine çekiyorlar” dedi.
 
Elektrik ve elektronik sektör ü 2026 yılında 3,9 trilyon doların üstünde bir değere ulaşacak
Teknolojiyle iç içe yapısı sayesinde her geçen gün ürün yelpazesini geliştiren sektör, üretim ve ihracat çalışmaları ile en önemli sektörlerin başında gelirken yenilikçi ürün ve çözümlerini de WIN EURASIA ile pazara sunuyor. Elektrik ve elektronik teknolojilerinin pazar payını istikrarlı olarak artırdığına değinen Sena Mengül, “Global elektrik ve elektronik ürünler sektör büyüklüğü 2020 yılında 2,8 trilyon doları aştı. 2026’ya kadar her yıl ortalama yüzde 6,8 büyümesi öngörülen sektörün 2026 yılında 3,9 trilyon doların üstünde bir değere ulaşması bekleniyor. Ülkemizde de sektör ihracat odaklı büyümesini sürdürüyor. Fuarımızda da hem ülkemizden hem de dünyadan sektör liderleri son teknoloji ürünlerini sergileyecek ve zemin hazırladığımız iş birlikleri sayesinde gerek Türkiye ihracatına gerekse global ticarete katkıda bulunmayı hedefliyoruz” dedi. 
 
Artan enerji ihtiyacına yönelik çözümler WIN EURASIA’da bir araya geliyor
Ülkelerin enerji ihtiyacını karşılamak için kullanılan enerji ürünlerinin üretimi, dağıtımı ve satışı ile ilgilenen enerji sektörü, son yıllarda özellikle sürdürülebilirlik odağında büyümesini sürdürüyor. Artan küresel enerji ihtiyacı ve dünya ticaretinde yer alan tüm sektörlerin elektrik ve elektronik alanındaki gelişmeleri kendi iç süreçlerine entegre etmesi ile birlikte enerji sektörünün önemi de katlanarak büyüyor.  Bu farkındalıkla WIN EURASIA’da enerji verimliliği sağlayan ileri teknolojiler ve endüstriyel otomasyonlar ile elektrik ve elektronik sektörlerindeki son gelişmeler öne çıkıyor. Fuarın 2024 organizasyonunda, kurulacak hidrojen özel alanı ile birlikte sürdürülebilir çözümlerin dikkat çekeceğine değinen Mengül, “Enerji sektörü gelişen teknolojiler odağında ürettiği teknolojilerin yanı sıra son yıllarda kaynakların çevreye olan etkilerini azaltmaya yönelik çalışmalarıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Fuarımızda yer alacak enerji ticaret hizmetleri ve enerji danışma hizmetleri gibi pek çok ürün ve çözüm sektörün geleceğine ışık tutacak. Endüstrinin yaklaşmakta olan trendine özel olarak Hidrojen Özel Alanı’nda fosil yakıtlara dayalı enerji üretim ve tüketimi yerine daha sürdürülebilir olan temiz hidrojen enerjisinin üretimi ve uygulanabilirliği görülebilecek. Özetle tüm dünyadan gelecek ziyaretçilerle de sektörün ticaret hacmine önemli bir katkıda bulunacağız” açıklamasında bulunuyor. 

Sürdürülebilir ve temiz hidrojen enerjisi ‘Hidrojen Özel Alanı’nında olacak
Ağır sanayi gibi hidrojen enerjisinin yoğun kullanıldığı sektörler için hidrojen enerjisinin üretimi, depolanması, taşınması ve kullanımına ilişkin teknolojiler WIN EURASIA’daki Hidrojen Özel Alanı’nında olacak. Hidrojen enerjisi ile ilgili altyapıların geliştirilmesi üzerine yeniliklerin de sergileneceği özel alanla birlikte WIN EURASIA; alanının en güçlü fuarı olma misyonunu devam ettirecek.  Fuarda bu yıl düzenlenecek konferans ve panellerle; alanında uzman konuşmacılar sektöre dair en yeni teknolojileri ve en güncel konuları gündeme taşıyarak imalat endüstrisinin geleceğine ışık tutacak.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim