Taşınabilir Geniş Bant Lazeri SLP-1000

Endüstriyel ve tıbbi görüntüleme uygulamaları ve spektroskopi dünyası için

  • Taşınabilir Geniş Bant Lazeri SLP-1000
    Taşınabilir Geniş Bant Lazeri SLP-1000

Süper sürekli lazerler ve teknoloji alanında öncü bir şirket olan SuperLight Photonics, devrim niteliğindeki ilk taşınabilir geniş bant lazer olan SLP-1000'i piyasaya sürdü. Yüksek kaliteli pürüzsüz geniş spektral çıkışı, endüstriyel ve tıbbi görüntüleme uygulamaları ve spektroskopinin dinamik dünyası için rakipsiz bir ışık kaynağı sunar.

Geniş bant lazerler olarak da bilinen süper sürekli lazerler, yüksek tutarlılığı ve düşük gürültüyü korurken muazzam bant genişliği sağlar. Ancak günümüzün endüstriyel çözümleri büyük ve ağırdır, çevresel sağlamlığı sınırlıdır ve yüksek güç gerektirir. Üstelik geniş bir renk bant genişliği sunarken, genellikle baskın bir renk öne çıkarken geri kalan renkler son derece düşük göreceli güç seviyelerindedir. Temel olarak teknik açıdan “geniş bant”tırlar.

Yeni SuperLight Photonics SLP-1000, kompakt, pille çalışan ve sağlam bir tasarıma sahip, yalnızca 900 gram (32 oz) ağırlığında ve 1 litreden (<1 dm^) daha düşük bir form faktörüne sahip, sektörde bir ilk olan taşınabilir geniş bant lazerdir. 3).

PAD - Patterned Alternating Dispersion™ tabanlı SLP-1000, Yakın Kızılötesi (NIR) bandında 100MHz tekrarlama hızında yüksek kaliteli, tutarlı ve kararlı bir spektral çıkış (400nm@-3dB, 1500nm@-20dB) sunar darbe süreleri yaklaşık 20fs darbe ile. Yüksek hassasiyetli fotonik metrolojiye yönelik küresel enstrümantasyon tedarikçisi Menlo Systems'in tohum lazerini entegre ediyor. Lazer çıkışı, fotonik lazer ekipmanının küresel tasarımcısı ve üreticisi olan Thorlabs'ın diğer ürünleriyle sorunsuz bir şekilde entegre olan Thorlabs uyumlu bir vida dişi (SM05) ile donatılmıştır.

SLP-1000 ile elde edilen yaklaşık 20 fs'lik kısa darbe süresi aynı zamanda yüksek verimli SC jeneratörlerine sahip olmanın avantajlarının da bir kanıtıdır. Bu cihazların girişinde alternatif ürünlere göre daha düşük darbe enerjileri kullanılabilmekte; böylece amplifikasyon için gereken darbe genişletme, amplifikatör aşamalarından gelen gürültü ve ek optik bileşenler ortadan kaldırılabilir. SLP-1000 daha sonra üçüncü harmonik yüzey görüntüleme ve geçici absorpsiyon spektroskopisi gibi uygulama alanları için yüksek kaliteli doğrusal olmayan darbe sıkıştırması sağlar.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim