Sabit Kuvvet Yayı

Motor Komütatörünün Karbon Fırçasının Ömrünü Uzatır

 • Sabit Kuvvet Yayı
  Sabit Kuvvet Yayı
 • Sabit Kuvvet Yayı
  Sabit Kuvvet Yayı
 • Sabit Kuvvet Yayı
  Sabit Kuvvet Yayı
 • Sabit Kuvvet Yayı
  Sabit Kuvvet Yayı
 • Sabit Kuvvet Yayı
  Sabit Kuvvet Yayı

Ming Tai Industrial Co., karbon fırça tutucu uygulaması için çok çeşitli sabit kuvvet yayları ve klipsleri geliştirmektedir. Sabit kuvvet yayları, özellikle karbon fırçanın ömrünü uzatmak ve bakım maliyetini azaltmak açısından birçok avantaja sahiptir.

Karbon fırçalar, elektrik akımını iletmek için hareketli parçalara bağlanan elektromekanik iletken cihazlardır. Tipik olarak fırça motorlarında, jeneratörlerde, alternatörlerde, kayar halkalarda ve topraklama sisteminde (yıldırımdan korunma) kullanılırlar.

Özel olarak üretilmiş sabit kuvvet yayları, karbon fırçanın sabit bir şekilde çalışmasını sağlayarak, fırça ömrünü uzatmak ve elektrik aşınmasını azaltmak için sabit bir basınç uygulayarak tutarlı bir şekilde çalışır.

Ayrıca karbon fırça tutucuya uygulandığında birçok avantaja sahiptir:

1. Herhangi bir fırça uzunluğunda komütatör ve kayar halka için sabit basınç uygulamak.
2. Genel motor boyutu ve kayma halkası için kompakt tasarım.
3. Daha uzun fırçaların büyük komütatör ve kayma halkası ihtiyacını karşılamasını sağlar.
4. Kıvılcımı azaltır, elektromanyetik parazitin (EMI) etkisini azaltır.

Ming Tai, karbon fırça uygulaması için bir dizi farklı sabit kuvvet yayı sunmaktadır. Temel olarak, farklı durum ihtiyaçları için tek bobin tipi, çift bobin tipi ve çeşitli monte edilmiş klipsler dahil. Ürün yeniliğinizi gerçekleştirmek için optimize edilmiş yay çözümü geliştirmek üzere bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mühendisler, karbon fırça tutucusu için sabit kuvvet yayının ve uygulama için çeşitli klips montajının avantajlarını deneyimlemek üzere www.powerspring.com.tw adresindeki Ming Tai web sitesini ziyaret edebilirler. Veya ihtiyaçlarınızı karşılayacak standart yayları aramak için shop.powerspring.com.tw adresindeki çevrimiçi mağazayı ziyaret edin.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim