Hannover Messe Partner Ülke Norveç

"Yeşil endüstriyel geçişe öncülük etmek" başlığıyla 22-26 Nisan 2024 tarihleri arasında CCS, hidrojen, piller ve yapay zeka ve makine öğrenimi dahil olmak üzere ileri endüstrilerden ürün ve çözümleri sergileyecek

  • Hannover Messe Partner Ülke Norveç
    Hannover Messe Partner Ülke Norveç

Norveç, "Yeşil endüstriyel geçişe öncülük etmek" başlığıyla 22-26 Nisan 2024 tarihleri arasında CCS, hidrojen, piller ve yapay zeka ve makine öğrenimi dahil olmak üzere ileri endüstrilerden ürün ve çözümleri sergileyecek.

Norveç şirketlerinin katılımcı şirketleri, temiz enerji ve endüstri 4.0'a özel önem vererek, ülkenin düşük karbonlu bir toplum yaratma hedefini ve dönüşüm için çözümler geliştirmedeki kilit rolünü gösterecek.

Norveç, 12. salonda (Enerji Çözümleri) ve 13. salonda özellikle hidrojene ayrılmış bir pavilyonla ulusal bir pavyonla yer alacak. Ulusal pavyonda temiz enerji ve endüstri 4.0 ön planda olacak ve Statkraft, Equinor, Yara, Siemens ve Morrow Batteries gibi önemli oyuncular yer alacak. Hidrojen, CCS, yapay zeka ve makine öğrenimi, dijital altyapı, piller ve şarj altyapısı, mineraller ve malzeme teknolojisi gibi sektörlerden ürün ve çözümler sunan Norveçli şirketler hep birlikte, Norveç endüstrisinin yeşil geçişteki kilit rolünü ortaya koyacak.

Norveç, AEA Anlaşması aracılığıyla Avrupa iç pazarına tamamen entegre olmuş olup, Norveç, Almanya ve Avrupa Birliği'nin geri kalanı arasında ticaret ve yatırım akışını sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmektedir. Norveç ve Almanya kilit ticaret ortaklarıdır ve yeşil geçişte daha da yakın işbirliği yapmak için iklim, yenilenebilir enerji ve yeşil endüstri konularında stratejik bir ortaklığa girmiştir.

Aksiyonun bir parçası olmak ister misin? Ücretsiz biletiniz için HANNOVERMESSE'nin kayıt sayfasına giden bağlantıyı takip edin.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim