Ethercat Ölçüm Teknolojisi Modülleri

Üst Düzey Ölçüm Teknolojisi – Doğrudan Standart Bir Pc Kontrol Platformuna Entegre Ediliyor

  • Ethercat Ölçüm Teknolojisi Modülleri
    Ethercat Ölçüm Teknolojisi Modülleri

Beckhoff, yeni üst düzey ölçüm teknolojisi cihazları serisini SPS IPC Sürücüler 2016'da sunacak. Ultra hassas, hızlı ve sağlam ölçüm teknolojisi modülleri PC tabanlı kontrol çözümlerinin daha da entegre bir parçası haline gelecek. Yeni EtherCAT ölçüm teknolojisi modülleri, modüler EtherCAT iletişim sistemine doğrudan entegre edilebiliyor ve 500'den fazla başka EtherCAT Terminalinden oluşan kapsamlı portföyle kombine edilebiliyor. Yeni metal muhafazalar ölçüm teknolojisi uygulamalarında en iyi ekranlamayı ve soğutmayı sağlıyor. Aynı zamanda dayanıklı muhafazalar, LEMO veya BNC gibi fiş konnektörleri için veya kurulu kafes kelepçeler için olduğu gibi, hızla özelleştirilebilir standart bir çözüm olarak arabirim düzeyinde gelişmiş esneklik sağlıyor.

23 °C'de 100 ppm ölçüm hassasiyeti, 1 μs'den düşük hassas senkronizasyon ve saniyede 50. 000 örneğe kadar örnekleme hızı, yüksek kaliteli veri toplamayı garanti ediyor. Yüksek hassasiyetli ölçüm teknolojisini durum izleme ve akıllı bakım için temel oluştururken, makinelerin ve tesislerin hammadde ve enerji kullanımını azaltıyor. Yeni EtherCAT ölçüm teknolojisi modülleriyle, üst düzey ölçüm cihazları ve geleneksel otomasyon teknolojisi bir evrensel sistem oluşturacak şekilde kombine edilebiliyor. Bu amaçla Beckhoff, tüm yaygın sensör tiplerini ve, mühendislik ve kontrol için merkezi yazılım platformu olarak TwinCAT'i destekleyen kapsamlı bir I/O sisteminden oluşan şampiyon kombinasyonu sunuyor.

Yeni ölçüm modüllerinin sağlam metal muhafazaları, tüm standart ölçüm teknolojisi arabirimleri için esnek bir konnektör ön ucu özelliği sunuyor ve tüm tipik ölçüm teknolojisi ortamlarına dolaysız entegrasyona olanak tanıyor. Yeni nesil ölçüm teknolojisi donanımı, aşağıdaki diğer nedenlerin yanında EtherCAT özelliklerinin tam kullanımı sayesinde son derece yüksek kalitede ölçüm verilerini garantiliyor:

- Hızlı: arabirime bağlı olarak saniyede 50.000 örneklemeye kadar örnekleme hızları

- Hassas zamanlama: hassas senkronizasyon <1 μs

- Hassas değerler: 23 °C'de 100 ppm'den daha iyi ölçüm hassasiyeti

- Proaktif: ayrı ayrı modüllerde entegre bağlantı ve fonksiyon tanısı

Yeni üst düzey ölçüm teknolojisi serisi mevcut ölçüm terminalleri ürün yelpazesini tamamlıyor. Ürün lansmanı farklı arabirimli ve giriş devreli 11 modülü kapsıyor.

Bunlar arasında örneğin, 5 mV... 30 V gerilim ölçümü, ±20 mA akım ölçümü, IEPE, termoelemanlar, RTD (PT100/1000) veya dâhili uzatma ya da potansiyometre içeren tam, yarım ya da çeyrek köprülü streyn geyç / yük hücreleri olabiliyor. Giriş kanallarının ölçüm aralığı, hem elektriksel olarak hem de yazılım tarafında esnek şekilde parametreleştirilebiliyor. Ek özellikler arasında entegre dağıtık saatlerin yanı sıra, kullanıcılara tam teknik ölçüm aralığını, diğer bir deyişle, söz konusu ölçüm aralığına bağlı olarak, belirlenmiş nominal ölçüm aralığının yüzde 107'sine kadar aralık sağlayan "ExtendedRange" özelliği de var. EtherCAT ölçüm teknolojisi modülleri isteğe bağlı olarak fabrika kalibrasyon sertifikasıyla da temin edilebiliyor.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim