IP 66 Koruma Sınıflı Kabin Kubbesi

Kabin dışı kablosuz uygulamalar için USB portunu optimum koruma ile besleme

  • IP 66 Koruma Sınıflı Kabin Kubbesi
    IP 66 Koruma Sınıflı Kabin Kubbesi

Beckhoff’un yeni CU8210-M001 kabin kubbesi ile, Endüstriyel PC’lerin USB portu kontrol panelinin dışında beslenebilir ve bu şekilde iyi korunmaya devam edebilir. Ve böylece, bilgisayarı kontrol etmek için güvenilir ve güçlü kablosuz bağlantılar zayıflayabilen anten kabloları kullanılmaksızın sağlanabilir. Beckhoff’un WLAN iletişimi için mevcut olan Uygun CU8210-D00x USB 2.0 dongleları ile kabin kubbeleri PC tabanlı kontrol teknolojisi için etkili ve küresel olarak kullanılabilir kablosuz çözümleri desteklemektedir.

Kabin kubbesi endüstriyel WLAN bileşenlerini içerecek şekilde tasarlanmıştır ve kurulu haliyle IP 66 koruma derecesine uymaktadır. Kablosuz iletişim için USB donglelar gibi yuva kubbenin içindeki bileşenler fiziksel temas, toz, su spreyi ve su jetlerine karşı tamamen korunmaktadır. Kabin kubbesi böylece hem kontrol kabininin paneline hem de kontrol kabinlerinin üzerine veya doğrudan makinenin üzerine monte edilebilmektedir. Radyo uygulamaları için uygun olan materyal yüksek stabilite ve darbe direnci ile karakterize edilmektedir ve böylece bilinçli ve kazara hasarlara karşı yüksek seviye bir koruma sağlamaktadır. Kubbenin kontrol kabini içinde yerine kilitlenmesi ek güvenlik sağlar ve dışarıdan çıkarılmasını engeller.

54 x 100 x 54 mm ölçülerinde olan kabin kubbesi bir USB 2.0 soket tipi A’ya sahiptir ve -40 ila +60oc aralarında çalışma sıcaklarına uygundur.

Endüstriyel PC ve ilgili uygulamalar için kubbe yerleştirme seçeneklerinin arttırılması ile, farklı sürümler 1,3 ve 5 m uzunluklarda USB kablo seçenekleri sunmaktadır. Beckhoff kablosuz iletişim için birden fazla WLAN USB dongleları sunmaktadır.

WLAN için USB 2.0 donglelar
CU8210-D001 serisinin WLAN dongle yüksek performansı kablosuz istemci sağlarlar ve WEP ve WPA/WPA2 (TKIP/AES) ile şifrelenmiş veri alışverişine izin verirler. WLAN dongle tüm daha önceki ve mevcut WLAN standartları ile uyumludur ve 20, 40 ve 80 MHz iletim bantgenişliklerini desteklemektedir. Maksimum veri transer hızı 72.2 Mbit/sn (20 MHz), 150 Mbit/sn (40 MHz) veya 433.3 Mbit/sn’dir (80 MHz). WLAN USB 2.0 dongle iki sürümü bulunmaktadır:
-    Kuzey Amerika için (FCC)
-    Avrupa, Avustralya, Çin, İsrail, Japonya, Kore, Yeni Zelanda, Rusya, Güney Afrika ve Tayvan için

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim