Geleceği Aydınlatan Akıllı Çözüm: ORF PoiNode

Teknolojinin gelişiminin sebep olduğu enerji ihtiyacının hızla artmasıyla, enerji verimliliği ve akıllı sistemler her geçen gün daha da fazla önem kazanmaktadır. Bir enerji verimliliği sistemi çözümü olarak Oliptek Teknoloji tarafından geliştirilen ve yerli üretim olan ORF PoiNode, “Akıllı Şehir Aydınlatma Sistemleri” enerji yönetiminde geleceğe ışık tutuyor....

  • Geleceği Aydınlatan Akıllı Çözüm: ORF PoiNode
    Geleceği Aydınlatan Akıllı Çözüm: ORF PoiNode
  • Geleceği Aydınlatan Akıllı Çözüm: ORF PoiNode
    Geleceği Aydınlatan Akıllı Çözüm: ORF PoiNode

Teknolojinin gelişiminin sebep olduğu enerji ihtiyacının hızla artmasıyla, enerji verimliliği ve akıllı sistemler her geçen gün daha da fazla önem kazanmaktadır. Bir enerji verimliliği sistemi çözümü olarak Oliptek Teknoloji tarafından geliştirilen ve yerli üretim olan ORF PoiNode,  “Akıllı Şehir Aydınlatma Sistemleri” enerji yönetiminde geleceğe ışık tutuyor. Uzak mesafelere kadar iletişim kurabilmesi, hareket ve ışık sensörü, GPS ekleme seçeneği, güç tüketimi ve arıza tespit takibi ve de kullanıcı dostu yapısıyla, modern dönemin modern sorunlarından birine çözüm sunuyor.

Akıllı Şehirler için Konforlu Enerji Tasarrufu!
433MHz RF Kablosuz Haberleşme: PoiNode, 433MHz radyo frekansında çalışan kablosuz haberleşme modülü ile donatılmıştır. Bu teknoloji, kurulum sırasında kablo ihtiyacını ortadan kaldırarak esnek ve hızlı bir kurulum imkânı sunar. 433MHz RF, çok düşük güç tüketimine karşılık geniş bir kapsama menziline sahiptir. 

Harici PIR Hareket Sensörü: Cihaz, harici pasif kızılötesi (PIR) harekete sahip hareket algılama sensörleri ile entegre edilebilir. Bu sensörler, insan hareketlerini algılayarak bağlı olduğu aydınlatma armatürünü otomatik olarak açar, kapatır veya ışık şiddetini ayarlar. Özellikle hareketliliğin yoğun olduğu bölgelerde enerji verimliliğini optimize eder ve güvenliği sağlar.

LED Armatür Arıza Algılama: PoiNode, bağlı olduğu LED armatürlerin çalışma durumunu sürekli izler ve herhangi bir arıza durumunda kullanıcıya anında bildirim gönderir. Bu sistem, bakım ekiplerinin arızaları hızlıca tespit edip müdahale etmesine imkan vererek, iş gücü ve zamandan büyük oranda tasarruf sağlar.

Anlık Güç Tüketimi Takibi: PoiNode, gerçek zamanlı güç tüketimi izleme özelliğine sahiptir. Bu sayede, kullanıcılar enerji tüketimini anlık olarak takip eder ve enerji yönetim stratejilerini optimize bir şekilde programlar. Ayrıntılı güç tüketim raporları, enerji maliyetlerini düşürmek ve planlamak için önemli veriler sağlar.

Dahili Işık Sensörü: PoiNode, dahili ışık sensörü ile ortamın ışık seviyesini sürekli olarak ölçer ve aydınlatma seviyesini otomatik olarak ayarlar. Bu özellik ile gün ışığından maksimum düzeyde yararlanılarak ihtiyaç dışı enerji israfı engellenir ve her zaman ideal aydınlatma koşulları sağlanır.

Tam Otonom Çalışma ve Entegre Senaryolar
Yerli üretim olan PoiNode, kullanıcıların yazılım arayüzü üzerinden tanımladıkları senaryolara uygun olarak tam otonom bir şekilde çalışır. Kullanıcı dostu bu arayüz, farklı senaryoların kolayca oluşturulmasını ve ihtiyaçlara göre özelleştirilmesini sağlar. 

Gelecek, Şimdi!
Akıllı şehir aydınlatma sistemleri, üretim tesisleri, parklar, kamu alanları, limanlar gibi birçok alanda, şehirleri daha yaşanabilir, daha güvenli ve daha sürdürülebilir hale getirme amacında gelişen bir teknolojidir. PoiNode gibi bu teknolojiye sahip ürünlerin gelişmesi ve maliyetlerin düşmesiyle birlikte, bu sistemler önümüzdeki yıllarda daha fazla alanda tercih edilecektir. Siz de yüksek tasarruflu PoiNode ile vakit kaybetmeden şimdi tanışın!
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim