Ultra-kompakt Endüstriyel PC

Genişletilmiş arayüz çeşitliliği ve 1-saniye UPS (KGK) sunar

  • Ultra-kompakt Endüstriyel PC
    Ultra-kompakt Endüstriyel PC

Beckhoff’un en yeni kuşak evrensel, esnek ve ultra-kompakt IPCleri otomasyon, görselleştirme ve iletişim alanlarında tüm görevler için idealdir. Seri, sıradışı kompakt tasarım ve büyük kurulum esnekliğini artırılmış arayüz çeşitliliği ve bir bütünleşik KGK ile birleştiren C6017 ilavesi ile genişletilmiştir. 

Küçültülmüş boyutları ile C6017 tasarım açısından şu an Beckhoff ‘un en küçük ultra-kompakt IPC olan popüler C6015 tasarımı ile hemen hemen aynıdır. C6015’in başarısı, özellikle de güç besleme sorunlarının ortaya çıktığı hallerde bağlanabilirlik ve veri güvenliği ne duyulan gereksinimlerin artığı uygulamalarda hızla ek talep yaratmıştır. C6017 tam da bu amaç için geliştirilmiştir: Görüntü Portu bağlantısı ile mevcut C6015 yapılandırması, iki 100/1000Base-T bağlantısı ile bir bütünleşik çift Ethernet adaptörünün yanısıra USB 3.0 ve USB 2.0 portları ile C6017, iki RJ45 ve iki USB 2.0 arayüzleri  ilavesi ile genişletilmiştir. Ayrıca, güç besleme sorunlarında kalıcı verilerin depolanmasını sağlayan seçeneğe bağlı sığal 1-saniye KGK entegre edilmiştir. 

82 x 82 x 66 mm boyutları ile C6017’nin büyüklüğü C6015 ile hemen hemen aynıdır. Yalnızca tam yükseklik 24 mm kadar yükseltilmiştir. Dört adede kadar işlemci çekirdeğine sahip bir Intel® Atom™ MİB ile donatılmış olan, pasif olarak soğutulan IPC aynı zamanda dayanıklı alüminyum-çinko pres döküm kasaya sahiptir, dolayısıyla otomasyon, görselleştirme ve iletişim görevleri için orta kademe performans aralığında eşit derecede idealdir. 

Evrensel olarak uygulanmış kontrol cihazları kuşağı

Yeni ultra-kompakt IPC serisi, makine imalatında, artan ölçüde birimlere ayrıştırma, kontrol kabinlerinde azaltılmış alan gereksinimleri, daha yüksek işleme gücü ve rekabetçi fiyatlar gibi  günümüzün talepkar gereksinimlerini karşılamaya mükemmelen uymaktadır.  Bu gereksinimleri akılda tutarak hassas bir şeklilde tasarlanmış bu yeni cihaz kuşağı, örneğin dağıtık topolojiler ve gelişmiş IoT (Nesnelerin Interneti) ya da Endüstri 4.0 uygulamaları gibi geniş bir uygulama yelpazesi için idealdir. Hesaplama gücü gereksişnimleri karşılayacak şekilde ölçeklenebilmektedir: 
–    C6015 ve C6017 düşük ve orta performans aralığı içindir
–    C6030 – Core™-i serisi işlemciler ve çekirdek başına 3.9 GHz hıza sahip üst uç cihazlar oldukça karmaşık makineler, CNC veya XTC uygulamaları, kapsamlı çok-akslı kontrol, çok özellikli HMI, son derece kısa döngü sürelerine sahip uygulamalar ve büyük veri hacimlerini işlemek içindir. 
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim