TwinCAT Konuşma Yazılımı

Konuşma girdi ve çıktı yetenekleri tesis işletme ve bakımını kolaylaştırıyor

  • TwinCAT Konuşma Yazılımı
    TwinCAT Konuşma Yazılımı

İnsan bedeni zaman içerisinde mükemmel şekilde uyumlu işlevsel birimler sistemi olarak adlandırılabilecek şekilde evrimleşmiştir. Aynısı, zeka, alıcılar, hareket kontrolü ve görüntü işlevlerini mükemmel bir uyumla bir araya getiren bir otomasyon sistemi için gimgesel algıya uygulanmaktadır. Şimdi TwinCAT Konuşma yazılımının sunumu ile, otomasyon sistemleri işitme ve konuşmayı da öğrenebilirler. 

TwinCAT otomasyon sistemlerinin insan bedeni kadar etkin ve sorunsuz bir şekilkde çalışmasını mümkün kılıyor: bir TwinCAT işlem zamanı ile bir Endüstriyel PC “zihinsel kapasite” sağlıyor, TwinCAT Hareket Kontrol hassas, dinamik hareketleri temin ediyor ve I/O arayüzleri bilgi sağlamak üzere çok çeşitli alıcılara ve veri yolu sistemlerine bağlanıyor. Çok daha yakın zamanlarda TwinCAT Vision ile görsel yetenekler, tamamen bütünleşik bir bileşen olarak eklendi. Yeni TwinCAT Konuşma yazılımı modülü ile dinleme ve konuşma yetenekleri artık insani yeteneklerin benzeşimini tamamlıyor. 

TwinCAT Speech (Konuşma) endüstri standartları ile uyumlu olarak çok dilli bilgi sorgulama giriş çıkışına olanak sağlıyor. Bu, çok daha etkin ve rahatlıkla yürütmek üzere otomasyon systemi ile karşılıklı etkileşimi mümkün kılıyor. Teknoloji, çok sayıda endüstride, makine tasarımından bina otomasyonuna geniş bir yelpazadeki uygulamaların hayata geçirilmesinde uygulanabilir.   Bir makine bilkeşeni üzerinde çalışırken, örneğin işletim ve bakım personeli değiştirilmiş ayarların mevcut kontrol veya benzeşim uygulamaları üzerine etkisini, alışılagelmiş bir işletim arayüzünü kullanmaksızın, basitçe sorgulamak isteyebilir. 


PR072018    23 Nisan 2018
Otomasyon, Yazılım    Sayfa 2 / 2

Ayrıca, kritik sistem değerlerine ulaşıldığında uygun uyarı mesajları akustik olarak yayılabilir. 

Konuşma girişi çevrim dışı bir işlev olarak sağlanabilir ve tümleşik bir Windows işletim sistemi işlevselliği üzerinden uygulanabilir. Diğer bir ifade ile, bir Internet veya bulut bağlantısı gerektirmeksizin hayata geçirilebilir. TwinCAT Speech’den konuşma çıkışı gerek çevrim dışı gerek çevrim içi işlev olarak mevcuttur. Çevrim dışı durumunda destek uygun Windows işlevlerince sağlanırken, çevrim içi durumda Polly, Amazon’un metinden konuşmaya hizmeti üzerinden sağlanmaktadır. Bu uygulamalar için gerçeğe uygun seslendirilmiş konuşma çıkışı derin öğrenme teknolojilerinin yardımı ile sentezlenmiştir. Çevrim içi üretilmiş ses dosyalarının yakalanmasına ek olarak çoklu sesler de desteklenebilmektedir.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim