Ultra Kompakt IPC

IoT Üst Seviye Cihaz kullanımı ile Industrie 4.0 etkinleştirilmiş proses teknolojisine basit bir geçiş

  • Ultra Kompakt IPC
    Ultra Kompakt IPC

Endüstri 4.0 veya Nesnelerin İnterneti (IoT) için hazırlanan modern sistem kavramları proses verimliliği, giderleri ve kalitesi bağlamında çeşitli avantajlar sunmaktadır. Beckhoff’un Ultra kompakt C6015 Endüstriyel PC (IPC) proses endüstrilerinde yeni ve eski sistemler için bu avantajları tamamen kullanan ideal alan tasarrufu ve yüksek performans sağlayan IoT cihazdır.
Kapsamlı IoT ve analitik işlevselliğini entegre ederek, PC tabanlı kontrol teknolojisi üretimi optimize etmek için çeşitli seçenekler sunmaktadır. Kontrol platformundaki sistem tutarlılığı basit uygulama ve yüksek şeffaflık sağlamaktadır:
–    ELX serisi EtherCAT Terminaller dahil olmak üzere patlama koruması için evrensel bir bileşen portföyü büyük ve karmaşık işleme tesislerinde bile uçtan uca otomasyon sağlar.
–    TwinCAT yazılım platformu proses teknolojisi için belli arayüzler ve kütüphaneler sunmaktadır kontrol döngüleri ile mükemmel bir senkronizasyon içinde ve TwinCAT IoT geleneksel bulut entegrasyonuna ve TwinCAT Analytics ile veri analizine izin vermektedir.
–    Yüksek performansa sahip IoT cihazı, evrensel olarak uygun bir makine kontrol platformu olan C6015 ultra kompakt IPC şeklinde mevcuttur.
 

Özellikle kompakt olan IoT cihazı olarak C6015 
 
Tam olarak 82x82x40 mm boyutlarında olan ve çok çekirdekli teknolojiye sahip oldukça kompakt C6015 IPC en kapalı alanlarda bile esnek bir şekilde kurulabilir. Dört CPU çekirdeği sağlayan bir Intel® Atom™ işlemci ile donatılan C6015 verilerin basit bir şekilde toplanması, işlenmesi ve sağlanması ve modern bir IoT geçidi için gerekli daha karmaşık görevler için yeterli işleme gücü sağlamaktadır. C6015’in Microsoft Azure™ tasdiki cihazın son teknoloji Industrie 4.0 uygulamaları için ideal olduğunu göstermektedir.
 
C6015 eski sistemlere monte edilirken ve bağlanırken bu iletişim görevleri için başarılıdır. Mevcut proses teknoloji sistemleri bu IoT cihazının kullanımı ile kolaylıkla ek IoT özellikleri ile donatılabilir veya gelecekteki iletişim gereksinimlerini karşılayacak şekilde hazırlanabilir. Bu şekilde proses teknoloji sistemlerinin operatörleri, PC tabanlı kontrol veya üçüncü taraflara ait kontrol platformları olmalarından bağımsız olarak kullanılan otomasyon teknolojisinden bağımsız olarak IoT’nin ve Beckhoff teknolojisi tarafından desteklenen analiz çözümlerinin tüm faydalarına erişebilir. Bu da üretim masraflarını azaltmakta, ürün kalitesini optimize etmekte ve tüm proses iş akışlarına genel bakışı iyileştirmek ve şeffaflığı arttırmaktadır. Buna ek olarak, tahmine bağlı bakımın uygulanması gibi durumlar için sistem mevcudiyeti ve verimliliği arttırılabilir ve bulut tabanlı hizmetler kullanılabilir. 
 
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim