Dağıtılmış Servo İtici Sistemi

  Sor / bana ulaş

Modüler makineler için

Otomasyon & Robotik

Dağıtılmış Servo İtici Sistemi
Dağıtılmış Servo İtici Sistemi
Dağıtılmış Servo İtici Sistemi
Dağıtılmış Servo İtici Sistemi
Dağıtılmış Servo İtici Sistemi
Dağıtılmış Servo İtici Sistemi

Beckhoff’un AMP8000 dağıtılmış Servo İtici sistemi modüler makine tasarımlarının uygulanması için ideal destek sağlar. Bu amaç için, hepsi oldukça kompakt bir tasarım içinde bir servo iticisi doğrudan bir servomotora entegre edilmiştir. Bu şekilde güçle ilgili elektronik parçalar makineye konulmuş ve tek kuplaj modülü ile kontrol kabinlerindeki alan gereksinimi azalmıştır. Buna ek olarak merkezi olmayan dağıtım modülleri ve evrensel EtherCAT P çözümü de modüler makine tasarımını daha da optimize etmektedir. 
AMP8000 sistemi üç ana bileşenden oluşur: başlangıç noktasını teşkil eden tek kanallı veya alternatif olarak çift kanallı kuplaj modülü ve kontrol kabinine halen kurulması gereken tek parça. Kuplaj modülü DC bağlantısı, 24 V DC güç ve EtherCAT iletişimi arasında bir bağlantı kurmaktadır. Beckhoff’a ait Yüksek performanslı AX8000 çok eksenli servo sisteminin kullanımı için, AX883x kuplaj modülü bir veya iki çıkış ile IP 65-dereceli cihazlara bir bağlantı sağlanması için AX8000 tedarik modülüne bağlanır. AX5000 Dijital Kompakt Servo İtici ile AX503x kuplaj modülü aynı zamanda entegre bir güç kaynağı ünitesi sayesinde bağımsız modda da kullanılabilir. Bu şekilde 20 A (AX883x halinde çıkış başına ve AX503x halinde toplam akım olarak) 600 V DC bağlantı voltajı ve EtherCAT ağ bağlantısı EtherCAT P çıkışlarında mevcuttur (B23 soketler).

Bu güç ilk olarak bir ikinci sistem bileşeni olarak AMP8805 dağıtım modülüne tedarik edilir. Makine taslağına entegre edilmiş olan IP 65 dereceli bileşen olarak beşe kadar AMP80xx dağıtılmış Servo İtici destekleyebilmektedir. Doğrudan (“tuğla stili”) veya bir aksesuar olarak mevcut olan braketlerin kullanımı ile (“kitap stili”) olarak monte edilebilir ve farklı makine tasarımlarına ideal olarak uygulanabilir. Dağıtım modülü DC bağlantısını desteklemek için 1120 µF dahili dirence sahiptir. Ek olarak, I/O veya ikinci geri bildirim sistemleri için olan EtherCAT P Box modüller gibi modüller basit ve hızlı bir şekilde ek bir EtherCAT P M8 çıkışı ile bağlanabilir.
Üçüncü sistem bileşeni AMP80xx dağıtılmış Servo İticidir. Montaj boyutları ve performans verileri bağlamında AM8000 serisi standart servomotorlar ile aynıdır. Entegre güce dair elektronik bileşenlerden dolayı yalnızca standart motorlara karşı genel uzunluğu artmaktadır. Bu eklenen uzunluk kurulum için genellikle kritik olmadığından, çoğu mevcut makine tasarımları modifikasyon gerektirmeksizin yükseltilebilir. AMP80xx dağıtılmış Servo İticiler ilk olarak F4 ve F5 flanş boyutlarında mevcuttur. 0.61 kW’tan 1.18 kW’a kadar nominal çıkışlara ve 2.0 Nm’den 4.8 Nm’ye kadar (F4) durgu torklarına veya 1.02 kW’tan 1.78 kW’a kadar nominal çıkışlara ve 4.1 Nm’den 9.7 Nm’ye kadar (F5) durgu torklarına sahip çeşitli sürümler bulunmaktadır. STO ve SS1 güvenlik işlevleri standart olarak entegre edilmiştir ve çeşitli genişletilmiş güvenli hareket işlevleri de şu anda hazırlanmaktadır. Buna ek olarak, yeni flanş boyutları F3 ve F6 geliştirilmekte olup AMP800 dağıtılmış itici sistemi daha düşük ve yüksek güç aralıklarında destekleyecektir.

EtherCAT ile Evrensel Kablolama ve Kademelendirilebilir Kurulum

AMP8000 sistemindeki bileşenler, evrensel olarak özdeş çapraz kesit ve konektörlerle bağlanan tek tip Bir Kablo Otomasyon (OCA) kablolama teknolojisi ile bağlanır. Bu bir ek güç çekirdekleri ile EtherCAT P’yi (iletişim artı 24 V sistem ve çevresel voltaj) bir araya getiren hibrit bir kabloya sahip tek kablolu çözüm anlamına gelen ECP-B23 konektörlerine sahip dinamik, bağlama zinciri uyumlu EtherCAT P kablosudur. Buna ek olarak, önceden monte edilmiş kablolar ve konektörler kablolama sırasında kolay kurulum ve minimum hata sağlamaktadır.

AMP8000 sistemi aynı zamanda dağıtım modülü ile kademelendirilebilir; bu da oldukça karmaşık makineleri ve tesislerin bile basit ve açık kesime sahip topoloji taslağına sahip olacağı anlamına gelir. Bu amaç için, bir veya daha fazla ek dağıtım modülü bir dağıtılmış servo iticisi yerine modül çıkışlarından birine bağlanır. Örneğin, bir ana dağıtım modülü, ayrı motorlar için yeterli güç sağlandığı varsayılırsa maksimum 25 dağıtılmış servo iticinin bağlanabileceği beş alt modülü destekleyebilir.

Optimize Edilmiş Tasarımda Kompakt İtici Entegrasyonu

AMP80xx ile, itici teknolojisi entegrasyonu en son çıkış aşaması teknolojilerinin kullanımı ile mümkün kılınan oldukça kompakt tasarımlarda uygulanmaktadır. Güç modülü servomotor şaftının arka ucuna eklidir ve ekleme boyutlarının AM8000 serisindeki standart servomotorlar ile aynı olmasını sağlamaktadır. Yalnızca genel uzunluk yaklaşık olarak yedi santimetre daha fazladır. Makine kurucuları için bu yalnızca, herhangi bir temel tasarım değişikliği yapmaksızın itici kavramlarını değiştirmelerine izin verecek şekilde çok küçük bir ek alanın gerekeceği anlamına gelmektedir.

Küçük genel hacim dışında, AMP80xx güce dair elektronik bileşenlerin üste monte edildiği pazarda sık sık karşılaşılan belli servomotorlar üzerinde avantajlar sağlamaktadır. AMP8000 ile iki dağılan ısı kaynağı, motor ve güce dair elektronik bileşenler açıkça birbirlerinden ayrılır ve tasarım sayesinde çok daha iyi bir ısı dağılması sağlarken ek kurulum alanına veya soğutucu bloğuna ihtiyaç duymaz.Sonuç olarak, dağıtılmış servo iticileri kolaylıkla Bechoff’un standart AM8000 servomotorlarına uyan aynı mükemmel özellikleri kolayca elde etmektedir.

Tarihinde yayınlanan Aralık 14, 2018 - (64 Görüntüleme)
tarafından Onur Dil
Beckhoff Otomasyon Ltd. Sti.
Gardenya-3 Plaza No:18-19-20
34758 Atasehir Istanbul - Turkey
+90-216 580 98 30
+90-216 580 98 33
Tüm şirket profilini görün
Yer
Bu tedarikçinin başka ürünleri
PC Tabanlı Kontrol ile otomasyon ve proses teknolojisi tek bir sistemde
PC Tabanlı Kontrol ile otomasyon ve proses teknolojisi tek bir sistemde
Beckhoff; PC Tabanlı Kontrol ile otomasyon ve proses teknolojisi tek bir sistemde
Kompakttan karmaşığa; Ölçeklendirilebilir  Beckhoff CNC.
Beckhoff; Çok yetenekli: Çoklu-dokunmatik yeni panel nesli.
Beckhoff; Çok yetenekli: Çoklu-dokunmatik yeni panel nesli.
Daha az yerde bile daha fazla performans
Beckhoff; "Hijyenik Tasarım" ile eksiksiz kontrol çözümü
Beckhoff'tan kompakt HD Bus terminal serisi
EtherCAT Terminalleri. Otomasyon için Son Derece Hızlı "hepsi bir arada" sistem
İlgili Makaleler
Schneider Electric ve AVEVA sürdürülebilirlik odaklı şirketleri destekliyor
Serdar Plastik Canias 4.0 Teknolojilerini Tercih Etti
Sipariş Üzerine veya Stoka Üretimde 1C:Drive ERP çözümü
IoT akıllı eldiven: IWO
Eskişehir Endüstri Fuarı’nın hem fiziki hem online ayağı büyük ilgi gördü
ComBricks – Profibus İzleme, Ağ &Kontrol
Wirepas Mesh ve Murata MBN52832 gömülü Bluetooth® Modülü ile birleşimi
Üretimde Dijitalleşmenin Geleceği Masaya Yatırıldı
Geleceğin dünyasını şekillendirecek robot teknolojileri
Esnek üretim, yapay zeka ve cobot’larla sağlanabilir
Enclustra; FPGA İLGİLİ HERŞEY.
Emikon; Anybus, Bağlan. Yapılandır. Tamam!
EMPA; Nesnelerin Interneti için Gereken Her Şey
Robutel; Entegre AGV Çözümleri
empa; Nesnelerin interneti için gereken her şey!
Advantech; Dijital Fabrikalar için WISE-PaaS I.APP'leri
B&R; ACOPOStrak, üretimde En Yüksek Verimlilik
emikon; Anybus, Bağlan. Yapılandır.Tamam!
empa sTORE; STMicroelectronics,Espressif, Sensirion, Eaglerise
Geleceğin Makineleri için AR/VR Teknolojilerini Kullanmaya Hazır mısınız?
Enclustra; FPGA İLGİLİ HERŞEY.
B&R Endüstriyel Otomasyon Katalog
Emikon; Anybus ile Bağlan. Yapılandır. Tamam!
Yeni Sektörler İçin Çözümlerinizi Denetim Panellereiyle Bütünleştirin
Advantech; Güçlü Gömülü Otomasyon Kontrol Birimi Yol Gösterir
Daha Akıllı, Daha Hızlı ve Daha Çevreci Yeni Endüstriyel Ethernet Anahtarları
Advantech; Endüstriyel HMI Yüzü Değişiyor
Günmak Kawasaki Robotlar; Üretimin İşbilen Teknik Elemanları
Çoklu HDMI Dijital Tabela Çözümü
Staubli Robotics; Çeşitli Malzemelerin Robotik Kalem ile İşlenmesi
Emikon; Anybus, Bağlan. Yapılandır. Tamam!
Robutel; Entegre AGV Çözümleri
empastore;STMicroelectronics, Espressif, Sensirion, Eaglerise
emikon;Bağlan. Yapılandır.Tamam!
ROBUTEL; Entegre AGV Çözümleri
Advantech; Güçlü Gömülü Otomasyon Kontrol Birimi Yol Gösterir
CeBIT 2015 Almanya ücretsiz giriş biletini burada alın
Daha Akıllı, Daha Hızlı ve Daha Çevreci Yeni Endüstriyel Ethernet Anahtarları
Advantech; Gelişmiş I/O Modülleriyle Otomasyon Sistemlerinizi Optimize Eder
Otomasyon çözümlerinizi yönlendirme