Neugart'ta Yeni Yönetim Yapısı

Küresel Geleceğe İyi Hazırlanmak

  • Neugart'ta Yeni Yönetim Yapısı
    Neugart'ta Yeni Yönetim Yapısı

Baden Kippenheim merkezli redüktör uzmanı Neugart uluslararası makine imalatı sektörünün zorluklarına yönetim yapısını uyarlayarak karşılık veriyor: Şirket Swen Herrmann ve Holger Obergföll sayesinde neredeyse yüz yıllık firma geçmişinde ilk kez şirket sahibi ailelerin çevresine dahil olmayan iki şirket yöneticisine sahip oluyor.

Neugart GmbH’da şirket yönetiminin yeniden düzenlenmesi 2024 yılının başından beri yürürlükte. Yeni şirket yöneticileri kendi içlerinden geliyor: Swen Herrmann (44) 2013’ten beri Neugart’ta çeşitli pozisyonlarda faaliyet gösterdi, son görevi İş Geliştirme yöneticisiydi. Holger Obergföll (50) 2019’da Tedarik Zinciri yöneticisi olarak şirkete katıldı.

iki yeni şirket yöneticisi “Şimdiye kadarki başarılı gelişmelerin üzerinden devam edeceğiz”, diyor ve her ikisi de  aynı fikirdeler. “Yerimizde durmayacağız ve organizasyonu, gelecekte de tüm dünyadaki müşterilerimize ve pazarlara doğru zamanda ve daha yüksek kaliteli, uygun ürünleri tedarik edebileceğimiz şekilde düzenleyeceğiz.”

Neugart GmbH yeni şirket yönetimiyle birlikte yönetim kadrosunu da yeniden şekillendirdi: Bundan sonra dokuz kişilik bir “Leadership Team” şirket yönetiminin yönetiminde operatif işlerin sorumluluğunu üstlenecek. Neugart’ın tüm şirket bölümlerinin mülkiyeti, şimdiye kadar olduğu gibi şirket sahibi Neugart ve Herr ailelerinde kalacak.

Dijitalleşme ve Küreselleşme Odak Noktasında
Şimdiye kadarki şirket yöneticileri Bernd Neugart ve Matthias Herr yapısal uyarlama sürecinde gelecekte şirket sahibi ve Neugart Holding’in yönetici ortakları olarak asıl görevlerini yürütecek. Böylece Neugart Holding’in rolü güçlendiriliyor: Holding şimdiye kadar Neugart Grubunun stratejik çatısını oluşturuyordu. Bu, Almanya, ABD ve Çin’deki üç üretim işletmesinin yanında, Brezilya, İtalya, Fransa, İsviçre ve Türkiye’deki beş satış şirketini kapsıyor. 

Şimdi Neugart Holding daha yoğun olarak uluslararası düzeyde, Neugart Grubu şirketlerinin dijitalleşme ve küreselleşme ortamında gelecekte de dünya pazarlarında başarıyla kendini kanıtlayabilmesinin önkoşullarını yaratacak.

Ana Merkez Kippenheim Güçlendirilecek
1928’de kurulan Neugart, bugün tüm dünyada popüler bir yüksek kaliteli planet ve özel şanzıman üreticisi. Neugart Grubununu şirketlerinde yaklaşık 850 çalışanı bulunuyor, bunların 730’u Kippenheim’daki merkezde çalışıyor. Kippenheim’daki ana merkezin 2022 yılındaki cirosu yaklaşık 112 milyon Euro’ydu. Ana merkez Kippenheim sürekli olarak genişletiliyor. Şu anda şimdiye kadar kullanılan üretim binalarının karşısında, 2024’ün 4. çeyreğinde kullanıma hazır olması planlanan, yeni fabrika 3 inşa ediliyor.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim