Yeni WPLHE Konik Dişli Kutusu

Ekonomik ve güçlü çıkış mili rulmanlı

  • Yeni WPLHE Konik Dişli Kutusu
    Yeni WPLHE Konik Dişli Kutusu

Eksenel yer tasarruflu, ekonomik, IP65 uyumlu ve çıkış milinde yüksek radyal ve eksenel kuvvetler için tasarlanmıştır: Neugart WPLHE, dünya çapındaki ilk Economy ve hassas redüktörlerin kombinasyonu olan başarılı PLHE'nin tüm avantajlarını dik açılı model olarak bir araya toplar. 

Somut olarak WPLHE hem kanıtlanmış bir Economy dişlisinin dişli kısmına hem de genellikle hassas redüktörlerde (PLN ve PSN gibi) kullanılan ön yüklemeli konik makaralı rulmanlara sahip yüksek performanslı bir çıkış yatağına sahiptir. Bu sayede yeni konik dişli kutusu, çıkışta 8.000 N'a kadar yüksek radyal ve eksenel kuvvetlere dayanır. Böylece, örneğin, yüksek radyal yüklere sahip kasnak tahrikleri de dik  açılı bir varyant olarak gerçekleştirilebilir.

Motor, koaksiyel PLHE'ye göre 90° döndürüldüğünden WPLHE, örneğin paketleme ve diğer özel makinelerde, yerin sınırlı olduğu durumlarda ideal çözümdür. İsteğe bağlı olarak önceden monte edilmiş bir pinyonla sunulan tek Economy konik dişli kutusudur. Bu sayede, özellikle yerin sınırlı olduğu durumlarda maliyeti düşük pinyonlu kremayer tahrikleri için uygundur. 13 farklı pinyon seçilebilir: diş sayısı 15'ten 27'ye, modül 2'den 3'e kadar düz dişli ve helis dişli olarak. 
Kare çıkış flanşına ve uzun merkezleme bileziğine sahip, piyasada yerleşmiş çıkış geometrisi sayesinde WPLHE'nin uygulanması kolaydır. Birkaç farklı çıkış mili varyantı – düz, kamalı, spline dişli veya önceden monte edilmiş pinyonlu – konik dişli kutusunun çok yönlü olarak kullanılmasına imkan verir. Aynı zamanda IP65 koruma sınıfına sahip tek Economy konik dişli kutusu olarak pürüzlü, tozlu ve kirli ortamlar için uygundur. Neugart'ta yaygın olan ömür boyu yağlama için gıda maddelerine uygun ve soğuğa karşı dirençli yağlayıcılar da mevcuttur.

Yeni WPLHE, 060 / 080 / 120 üç yapı ebadında, isteğe bağlı olarak tek kademeli varyant (tahvil 3 ile 10 arasında) veya iki kademeli varyant (9 ile 100 arasında) olarak olarak hemen edinilebilir. Neugart verimli bir tedarik zinciri sayesinde 1 adetten itibaren cazip teslimat sürelerini sunmaya devam etmektedir. 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim