Analog bileşenler için dijital bilgi zenginliği

Yeni bir çevrimiçi hizmet, fiziksel ürünle bu ürün için mevcut belgeler ve dijital işlevler arasında doğrudan bağlantı kuruyor

  • Analog bileşenler için dijital bilgi zenginliği
    Analog bileşenler için dijital bilgi zenginliği

Neugart planet redüktörlerini kullanan herkes ilgili dijital ürün bilgilerine artık daha da kolay erişebiliyor: Yeni bir çevrimiçi hizmet, fiziksel ürünle bu ürün için mevcut belgeler ve dijital işlevler arasında doğrudan bağlantı kuruyor.

Fiziksel redüktör ile dijital dünya arasındaki bağlantı, redüktörün tip etiketi üzerindeki 2D bir kod olan Data Matrix Code (DMC) aracılığıyla kurulur. Bu kod, örneğin akıllı telefon veya tablet ile taratılabilir. Alternatif olarak Neugart, ana sayfasındaki (www.neugart.com) bir web portalı üzerinden de erişim mümkündür. 

Güvenilir olduğu kadar akıllı da olan bu tanıma yöntemi, anında ve günün her saati ilgili ürün bilgilerine ve diğer işlevlere yönlendirir. Böylece kullanıcı, örneğin mevcut redüktörün tüm karakteristiklerinin açık bir listesini alır veya uygun çalıştırma ve montaj kılavuzlarını indirebilir. 
Müşteri teknik bir ayarlama yaptırmak veya bir şikayette bulunmak isterse bağlantılı servis talebi aracılığıyla doğrudan Neugart müşteri hizmetleriyle iletişime geçebilir. Bir Neugartredüktörü yıllar sonra aşınma belirtileri gösterirse Online Service kullanılarak sadece birkaç tıklama ile aynı yedek redüktör (ekspres teslimat dahil) rahatlıkla talep edilebilir. 

Neugart şu anda yeni üretilen redüktörleri, entegre DMC ile yeni bir tip etiketi düzenine geçiriyor. Online Service, satış sonrası için temel işlevlerle başlayacak ve kademeli olarak genişletilecektir. Ürüne özel daha fazla bilgi ve belgenin yanı sıra yeni fonksiyonlar da planlanmaktadır.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim