Yeni versiyon Neugart Calculation Program (NCP)

Çok sayıda ek fonksiyonlu yapılandırma aracı

  • Yeni versiyon Neugart Calculation Program (NCP)
    Yeni versiyon Neugart Calculation Program (NCP)

Neugart Calculation Program (NCP) yapılandırma aracı güvenilir şekilde en uygun maliyetli ve enerji tasarruflu redüktör-motor kombinasyonu sağlar. Yeni versiyon NCP 4.3'te, işlemcinin çok çekirdek kullanması iyileştirilerek programın performansı daha da artırılmıştır. Ancak etkinliği kanıtlanan yazılım her şeyden önce karşılaştırma ve kremayer-pinyon tahriki gibi A'dan Z'ye pek çok ek özellik ve optimizasyon sunuyor. 

Her defasında uygulamaya özel optimum motor-redüktör kombinasyonunu belirleyip seçmek için tasarımcılar NCP'de aktarma organlarındaki karmaşık yük eğrilerini hesaplayabilir. Motor, grafik değerlendirmeyle karakteristik eğrileri kullanılarak pratik şekilde tasarlanır. Genişletilmiş veri tabanı sayesinde NCP'de artık 18.000'den fazla farklı motor bulunmaktadır. Sadece servo motorlar değil, aynı zamanda step motorlar da seçilebilmektedir. Ayrıca yeni versiyonda, AGV uygulaması için NGV redüktörlerine uyan tüm Neugart tekerlekleri dikkate alınmaktadır. 
Genişletilmiş veritabanına ek olarak, uygulamanın kendisi de optimize edilmiştir:Böylece teorik tasarım ile gerçek veriler arasındaki karşılaştırma daha da kolaylaştırılmıştır. Açılır menüler, yükün içe aktarımı için verilerin hazırlamasında gereken çabayı en aza indirir. Motorun kütle ataleti ve redüktör kayıpları da hesaplamaya artık dahil edildiğinden, motor trace verisi için yükün içe aktarımının hassasiyeti hiç olmadığı kadar yüksektir.
Diğer ayarlamalar tasarımda daha da fazla güvenlik sağlamaktadır: Örneğin en son bulgular mevcut hesaplamanın dayandığı temellerin uygulanmasına dahil edilmiştir. Statik yatak güvenliği faktörü hesaplama sonuçlarında gösterilmiştir. Pinyon kremayer dişli tahrikleri için itme kuvveti grafiksel eğri olarak gösterilmiştir.

Daha fazla kullanıcı konforu 
NCP 4.3 versiyonundaki yeni tasarlanmış ayrıntılar, programı kullanırken daha fazla konfor sunuyor: Özellikle ayrıntılı açıklamalarla her uygulama için tasarım örnekleri bulan yeni veya düzensiz kullanıcılar kullanım kolaylığından yararlanmaktadır. Uygun uygulamanın ve daha önce yapılan hesaplamaların doğrudan görüntülenebilmesi sayesinde proje yönetimi kolaylaştırılmıştır. Sürükle bırak ile dosyalar programın üzerine sürüklenip bırakılarak açılabilir, tasarımlar eklenebilir.

Redüktör seçimi yapılırken kullanıcı, ek giriş alanları sayesinde filtredeki sınır değerleri daha rahat girebilir. Daha iyi işleyen filtreler, optimum redüktör aranırken yükleme duraklamalarını önler. Çevrimiçi yapılandırma aracı Tec Data Finder (TDF) ile daha sıkı ilişkiyle kullanıcılar doğrudan ilgili ürün yapılandırmasına erişir.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim