Medikal Teknolojisinde Kullanım İçin Ac/Dc Trafo

85°C Ortam Sıcaklığına Kadar Konveksiyon / Kontak Soğutmalı

  • Medikal Teknolojisinde Kullanım İçin Ac/Dc Trafo
    Medikal Teknolojisinde Kullanım İçin Ac/Dc Trafo

RECOM'un RACM serisi medikal trafoları, vakumlu kutu ve kabinlerde de tam randımanla çalıştırılabilir. Bu trafolar özellikle hijyen, ses oluşumu, güvenlik nedenlerinden dolayı veya kirlenmeleri engellemek için soğutucu kullanımının mümkün olmadığı yerlerde kullanılır. 3 farklı seri olarak, ayarlanabilir 5V ilâ 48VDC çıkış gerilimleri olan, 40W'tan 100W'a kadar sabit çıkış gücüne sahip trafolar temin edilebilir. Hem de soğutucuya hiç gerek kalmadan. Tüm trafolar UL, CE ve 3rd Edition Medizin sertifikalıdır ve alçak topraklama gerilimleriyle (75µA'in altında) ve BF klasmanındaki 5V ilâ 48VAC çıkışlarıyla fark yaratır. RACM serisi % 93 randıman, alçak seviyede güç kaybı, geniş yüklenme ve giriş parametrelerinde tam ayarlama yapılmasını sağlar. Bekleme modu sarfiyatı 0.3W'ın altındadır ve böylece modüller ErP yönergesine uyar.

40W ve 65W versiyonları hem 2"x3" open-frame varyasyonu hem de metal kasalı varyasyonu olarak sertifikalıdır, trafolar bu sayede optimum kontak soğutmasının yanı sıra kullanıcı korunması da sağlar. Metal kasalı 100W versiyonunun iletken plakası sadece 2"x3" ebatlarındadır. Trafolar -40°C ilâ +85°C'ye kadar çalıştırılabilir. Class II trafoları giriş ve çıkışta 4kVAC, giriş/çıkış ile EMC topraklama arasında 1.5kVAC kuvvetlendirilmiş izolasyona sahiptir. Tüm modüller EN60601-1-2, FCC18 ve EN55022 Class B EMC normlarına uygundur ve 5 sene garantilidir.

Bu sağlam trafolar IEC60068 şok ve vibrasyon direktiflerine de uyar. Bu sayede özellikle hastanelerde, muayenehanelerde veya evde bakımda kullanılan portatif medikal aletler için de uygundur. Deniz seviyesinden 5000 m yükseklikte işletim klasmanı sayesinde, yüksek irtifadaki hastane uçaklarında veya yüksek konumlardaki muayenehanelerde kullanımı mümkündür.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim