İzole Edilmemiş DC/DC serisi

SMD LGA Kaplama Alanına Sahip 36V'a kadar olan girişleri kapsıyor

  • İzole Edilmemiş DC/DC serisi
    İzole Edilmemiş DC/DC serisi


RECOM, 1-24V arasında ayarlanabilir çıkış ve 36V'a kadar giriş gerilimi ile DOSA uyumlu LGA paketinde RPMB-3.0 3A izole edilmemiş DC/DC serisinin piyasaya sürüldüğünü duyurur.

RPMB-3.0 serisinin piyasaya sürülmesiyle RECOM, standart olarak 12.19 x 12.19 x 3.75 mm DOSA uyumlu termal olarak geliştirilmiş LGA paketindeki kompakt, izole edilmemiş DC/DC serisini genişletti. Mevcut önceden ayarlanmış çıkışlar 3.3V (ayarlanabilir 1-9V), 5V (ayarlanabilir 1-9V), 12V (ayarlanabilir 9-24V) veya 15V (ayarlanabilir 9-24V) olabilir. Tüm varyasyonlar 500mV veya daha düşük bir düşük voltaj düşümü ile 36V girişe kadar çalışır. Tüm parçalar, bir miktar gerilim oranı azalmasıyla fakat zorunlu hava soğutmasına ihtiyaç duymaksızın 100°C'ye kadar çalışır. Verimlilik %94'e kadardır ve tüm giriş gerilimi aralığında 3A'nın tam çıkış akımına izin verir. Verimlilik çok düşük yüklere kadar mükemmeldir ve 30µA'lık çok düşük sükûnet akımıyla kombine edilir (3.3V versiyonu), bu da bu seriyi mikro denetleyiciler ve alıcı-vericiler gibi 'uyku' modlarına sahip uygulamalar için uygun hale getirir. Parçalar ayrıca düşük yayınımlı EMI ve mükemmel termal yönetim için 6 cepheli perdeleme özelliğine sahiptir.
Belirgin özellikler olarak tam koruma (UVLO, SCP, OCP, OTP) ve 0,2F'ye kadar yüksek kapasitif yükleri sürdürebilme kabiliyeti sayılabilir. Güç sıralama, yumuşak başlatma, açma/kapama kontrolü, uzaktan algılama ve iyi bir güç sinyali de sağlanır. Filtre ağlarının, gerçekleştirilen 'B sınıfı' EMI seviyelerine uyum sağlayan optimum bir çözüm geliştirilmelerini sağlamak amacıyla tüm bileşen konumlarıyla test edilmesini sağlayan geliştirme kartı (EVB) RPMB-3.0-EVM-1 mevcuttur.

RECOM inovasyon müdürü Steve Roberts şunları söyledi: “RPMBxx3.0, RPM5.0-3.0 ve RPM3.3-3.0 3A-sınıfı anahtarlama regülatörlerimizi, endüstri standardı 24V'yi içeren yüksek giriş voltajı ile tamamlıyor. Kullanıcılar artık 24V'yi doğrudan sensörler, ekranlar ve GPRS, Wi-Fi ve Bluetooth-meshTM gibi kablosuz modüllerde bulunan güç kadar 1V'a kadar düşük voltajlara düşürebiliyor”.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim