IoT Uygulamalarında Ölçüm Kartı Kullanımı

Pil Ömrünü uzatır

  • IoT Uygulamalarında Ölçüm Kartı Kullanımı
    IoT Uygulamalarında Ölçüm Kartı Kullanımı

RECOM'un ilk ölçüm kartı, mühendislerin düşük güç seviyeli IoT uygulamaları için AA pil veya harici besleme gerilimini 3.3V'ye yükselttiği R-78S anahtarlama regülatörünün işlevselliğini kolaylıkla test etmelerini sağlar. Ölçüm kartı, giriş ve çıkış akımını ve gerilimini ölçen çeşitli bağlantı başlıkları ile donatılmıştır - hem aktif hem de bekleme modunda tipik pil ömrü hesaplamalarına olanak tanır.
R-78S ölçüm kartı, tek hücreli AA 1,5V pil voltajını dengeli bir 3,3V'ye yükselterek R-78S'nin gerçek performansını gösterir. Böylece çok yüksek enerji kapasitelerini garanti eder ve düğme veya madeni para büyüklüğündeki pillere kıyasla bakım maliyetini düşürür. Bu da bir uygulamanın çalışma ömrünü etkin bir şekilde uzatacaktır, çünkü yükseltici dönüştürücü, 0.65V kadar düşük giriş voltajlarında çalışmaya devam etmektedir. Ölçüm kartı, uzaktan uygulamalarda tipik olan enerji depolayan cihazlar gibi diğer düşük voltajlı kaynaklardan harici giriş voltajı kullanma seçeneği sunar. 
Yük, çıkış pimleri veya bir mikro USB girişi vasıtasıyla bağlanabilir. Gerilimleri ve akımları ölçmek için bu test noktaları mühendislerin 0.65 V'a kadar geniş giriş voltaj aralığını, yüksek verimliliği ve düşük bekleme kayıplarını tam olarak değerlendirmesini sağlar, tüm bunlar AA tipi bir pilin çalışma ömrünün uzamasını ve hatta MEMS güç kaynağı kullanımını mümkün kılar. RECOM ayrıca 3.3V IoT uygulamaları için kompakt kullanıma hazır bir tasarım olan R-REF02-78S referans tasarım kartını sunar. RECOM daha fazla uygulamayı kapsayacak şekilde, Bluetooth için 1.8V ve LoRaWAN iletim üniteleri için 3.6V sabit çıkışları olan R-78S serisini genişletti. R-78S ölçüm kartını, referans tasarım kartını ve R-78S dönüştürücülerini yetkili distribütörlerden temin edilebilirsiniz.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim