Mikrochip Teknolojisi, Yarı İletken Üretim Kapasitesini Güçlendirmek İçin TSMC ile Ortaklığını Genişletiyor

Tedarik zinciri esnekliğini artırmaya yönelik daha büyük bir şirket girişiminin parçası olarak bu girişim, Mikrochip için özel 40 nm süreçlere odaklanacak

  • Nisan 22, 2024
  • 582 Görüntüleme
  • Mikrochip Teknolojisi, Yarı İletken Üretim Kapasitesini Güçlendirmek İçin TSMC ile Ortaklığını Genişletiyor
    Mikrochip Teknolojisi, Yarı İletken Üretim Kapasitesini Güçlendirmek İçin TSMC ile Ortaklığını Genişletiyor

Microchip Technology (Nasdaq: MCHP), Japan Advanced Semiconductor Manufacturing, Inc.'de (JASM) özel bir 40 nm üretim kapasitesi sağlamak için dünyanın önde gelen yarı iletken dökümhanesi TSMC ile ortaklığını genişlettiğini duyurdu. ), TSMC'nin Japonya'nın Kumamoto Eyaletindeki çoğunluk hissesine sahip olduğu imalat yan kuruluşudur. Bu ortaklık, Microchip'in tedarik zincirinde dayanıklılık oluşturmaya yönelik devam eden stratejisinin bir parçası. Diğer girişimler arasında dahili üretim yeteneklerini ve kapasitesini artırmak için ek teknolojiye yatırım yapılmasının yanı sıra levha fabrikası, dökümhane, montaj, test ve OSAT ortaklarıyla daha fazla coğrafi çeşitlilik ve yedeklilik oluşturulması yer alıyor.

Microchip'in dünya çapındaki üretim ve teknolojiden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Michael Finley, "Microchip'in sorumlu ve güvenilir tedarik yönetimi sağlama konusundaki itibarı, bu yeni TSMC üretim yolu ile daha da güçleniyor" dedi. "Müşteriler, dayanıklı ve sağlam üretim yeteneklerinin desteğiyle ürünlerimizi kendi uygulamalarına ve platformlarına göre tasarlarken kendilerine güven duyabilirler."

JASM'den gelen levha kapasitesi tedariği, Microchip'in otomotiv, endüstriyel ve ağ uygulamaları dahil olmak üzere çeşitli pazarlarda geniş bir küresel müşteri tabanına hizmet etme yeteneğini daha da güçlendiriyor.

TSMC Kuzey Amerika iş yönetiminden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Rose Castanares, "Microchip ile yapılan bu girişim, TSMC'nin müşterilerimizin uzun vadeli büyümesini ve yenilikçiliğini destekleme konusundaki kararlılığının bir başka kanıtıdır" dedi. "Microchip ile genişletilmiş işbirliğimiz, önde gelen teknolojiler gelişmeye devam ettikçe, bu yetenekleri küresel müşterilere ihtiyaç duyulduğunda üretme ve sunma konusundaki kolektif yeteneğimizin de artmasını sağlayacak."
 
TSMC ortaklığı ve JASM kapasitesi, üretim ortamına daha fazla güvence katarak, sık sık değişen iş koşulları ve doğal afetler gibi dış faktörleri dengeleyerek Microchip'in kesintiye uğrama potansiyelinin azaltılmasına yardımcı oluyor. Microchip'in kurumsal sorumluluk taahhüdü ve müşterilerine olan bağlılığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için Microchip.com'u ziyaret edin.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim