Küçük LoRa® Tabanlı Modülü

Önemli oranda azaltılmış akım tüketimi ile

  • Küçük LoRa® Tabanlı Modülü
    Küçük LoRa® Tabanlı Modülü

Murata, sadece 10,0 mm x 8,0 mm x 1,6 mm boyutlarında bugün dünyanın en küçüklerinden biri olan LoRa® tabanlı yeni bir modülü duyurdu. Küçük boyut, uzun menzil, uzun pil ömrü, güvenlik ve rekabetçi bir fiyat noktasının gerekli olduğu çok çeşitli yüksek hacimli uygulamalar için uygundur.

İkinci nesil bir Semtech SX1262 radyo frekansı IC'sinden (RFIC) türetilen  Type 1SJ LoRa modülü, ayrıca RF anahtarı ve 192kB Flash bellek ve 20kB RAM ile birlikte ST Microelectronics'ten açık bir STM32L0 mikro control ünitesi (MCU) içerir. Bu kapsamlı bellek provizyonu, uygulama katmanları için yeterli kaynakların mevcut olmasını sağlar. Küçük modülde ayrıca sıcaklık kontrollü için bir kristal osilatör (TXCO) ve UART / I2C / SPI / ADC / USB ve çeşitli GPIO'lar dahil olmak üzere çoklu iletişim arabirimleri bulunur.Küresel olarak dağıtım için tasarlanan modül, Avrupa, ABD, Hindistan, Çin ve Pasifik Kıyısı'nda kullanılanlar dahil olmak üzere 868 MHz'den 916 MHz'e kadar ISM bantlarını destekler. Cihaz, müşteri tedarik zincirlerini basitleştiren küresel olarak tek bir parça numarasına sahiptir.

Tek bir besleme kaynağından (3,9 V DC'ye kadar) çalışan Tip 1SJ modülü, gerçek zamanlı saatin (RTC) yalnızca 1,3µA'lık tipik bir akım çekerken çalışmasına izin veren birkaç düşük güç modu içerir. Bu gelişmiş akım tüketimi, Murata modülüne dayalı cihazların yıllarca tek bir pille çalışmasına olanak tanır.

Kablosuz Ürünler Direktörü Pedro Pachuca, "Semtech’in LoRa teknolojisi, uzun menzilli, esnek yetenekleri ile Nesnelerin İnterneti (IoT) uygulamaları için tercih edilen bir platformdur," dedi. "Murata’nın yeni LoRa tabanlı modülü, varlık izleme akıllı binalar ve kamu hizmetleri de dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde benzersiz IoT çözümlerini geliştirmeye ve genişletmeye yardımcı olacak."

Açık MCU, modülün, Flash belleğin güvenli ve şifreli olmasını sağlayan Güvenilir Nesnelerden gelen kodla kolayca açılmasına olanak vererek, sürekli artan kötü niyetli müdahale tehdidine karşı korur. Reçine kalıp paketi, modülün -40ºC ila +85ºC sıcaklık aralığında çalışmasına izin vererek fiziksel sağlamlık sağlar.

Yeni Type 1SJ LoRa tabanlı modül, tasarımcıların özellikle varlık takibi, kamu hizmetleri, tarım, akıllı şehirler, akıllı binalar, endüstriyel ve diğer IoT uygulamaları gibi alanlarda en zorlu gereksinimleri karşılayan çözümler geliştirmelerine yardımcı olacak.  Yeni modülün numune miktarları ve eksiksiz değerlendirme kiti mevcuttur.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim