ATEX Ex d Patlayıcı Ortam Koruması Sınıfında Seviye Sensörleri

2022 3. Çeyrekten itibaren de toplamda 15 farklı model ile seviye , sıcaklık ve akış ölçümü için çözüm

  • ATEX Ex d Patlayıcı Ortam Koruması Sınıfında Seviye Sensörleri
    ATEX Ex d Patlayıcı Ortam Koruması Sınıfında Seviye Sensörleri
  • ATEX Ex d Patlayıcı Ortam Koruması Sınıfında Seviye Sensörleri
    ATEX Ex d Patlayıcı Ortam Koruması Sınıfında Seviye Sensörleri
  • ATEX Ex d Patlayıcı Ortam Koruması Sınıfında Seviye Sensörleri
    ATEX Ex d Patlayıcı Ortam Koruması Sınıfında Seviye Sensörleri

Ensim Sensors olarak 2018’den itibaren Türkiye’de yerli üretim yaparak, ATEX Ex d patlayıcı ortam koruması sınıfı kapsamında 7 farklı model ile seviye ölçümü ile çözüm üretmektedir. 2022 3. Çeyrekten itibaren de toplamda 15 farklı model ile seviye , sıcaklık ve akış ölçümü için çözüm üretebilmektedir.

Ölçüm presipleri kapsamında üretilen ürünler ;
Kapasitif Seviye Sensörleri ;

Sıvıların ve katıların sürekli seviye kontrolü veya noktasal seviye ölçümü için kullanılabilir. Maksimum 100 bar basınç 400°C ye kadar sıcaklık olan şartlar altında çalışabilmektedir. Kalibrasyon imkanı ile farklı özelliklerdeki sıvılar ve katılarda kullanıma uygundur.

Motorlu Seviye Sensörleri ;
Farklı yoğunluktaki bir çok katının noktasal seviye ölçümü için kullanılmaktadır. Özellikle toz patlamalarının çok olabileceği, gıda, ve çimento sektöründe tercih edilen ürünlerdir.

Titreşimli Seviye Sensörleri ;
Hareketli parça olmaması ve kalibrasyon seçeneği ile farklı tip sıvılar ve katılan için ideal ölçüm yönetimidir. Maksimum 40 bar basınç ve 145°C sıcaklık altında patlayıcı ortam şartlarında çalışabilmektedir.

Şamandıralı Seviye Sensörleri ;
Farklı yoğunluklardaki sıvıların sürekli seviye kontrolü ve noktasal seviye kontrolü için kullanılabilir. Maksimum 30 bar basınç ve 100°C sıcaklık altında patlayıcı ortam şartlarında çalışabilir.

Manyetik Seviye Sensörleri ;
Manyetik seviye göstergeleri ile birlikte kullanılmalıdır. Sürekli seviye ölçümü ve noktasal seviye ölçümü için kullanılmaktadır. Farklı tip bağlantı şekilleri ile birçok farklı marka ve model ürünlere uygun olarak üretilebilmektedir. 

İletkenlik Seviye Sensörleri ;
İletken sıvıların noktasal seviye ölçümü için kullanılmaktadır. Hareketli parça bulundurmadığından, kritik noktalarda katı partiküllü , ve vizikotesi yüksek sıvılarda kullanıma uygundur. Maksimum 32 bar basınç ve 230 °C sıcaklık altın patlayıcı ortam şartları altında çalışabilmektedir.

Sıcaklık Sensörleri ;
Sıvı, katı ve gazların sıcaklıklarını ölçmek için kullanılabilir. Opsiyonel mekanik bağlantı ve çıkış seçenekleri ile çok yönlü kullanıma uygundur. 

Akış Şalteri ;
Patlayıcı sıvıların veya patlayıcı ortamda bulunan sıvıların akış kontrolü için kullanılır. Maksimum 25 bar basınç ve 145 °C sıcaklık altında kullanıma uygundur.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim