Motorlu Seviye Şalteri

Katı partiküllü malzemelerin depolandığı silo ve tanklarda seviye kontrolü amacıyla kullanılır

  • Motorlu Seviye Şalteri
    Motorlu Seviye Şalteri

Lonca Pazarlama’nın piyasaya sunduğu DX- ELF motorlu seviye şalteri katı partiküllü malzemelerin depolandığı silo ve tanklarda seviye kontrolü amacıyla kullanılır. Farklı prob ve pedal çeşitleri ile bir çok zor uygulamada güvenli şekilde seviye kontrolü yapılarak dolu ve boş sinyali alınabilir. Yatay veya dikey bağlanabilir.

Çalışma Prensibi :

       Tank duvarına monte edilebilen motorlu seviye şalterinin probunun ucunda malzemeye göre seçilmiş palet bulunur. Prob motorun devir sayısı ile boşta sürekli olarak döner. Algılanacak malzeme paletin hizasına gelip çevresini kaplar dönme kuvvetine göre bir karşı kuvvet oluşturur. İlk önce seviye bilgisi alarm kontağı aktif olur. Daha sonra diğer kontak devreye girerek motoru durdurur. Malzemenin özgül ağırlığına göre yayın dört farklı tork değerinde ayarlanabilmesi kullanıcı tarafından yapılabilir. Paletin ucundaki malzeme seviyesi düşünce oluşan kuvvet kalkarak motor yeniden dönmeye başlar ve alarm konumu değişir.

Uygulamalar;

Plastik Endüstrisi; PVC, PVDF, PP granül vb..

Gıda Endüstrisi; Tahıl, Un, Tuz, Toz Şeker, Kahve, Arpa, Ayçiçeği,Mısır, Yer Fıstığı, Pudra, Buğday, Kurubiber, Kaolin, Tahıl, Süt Tozu, Kakao vb..

İnşaat Endüstrisi; Kireç, Kum, Kalsit, Maden Cevheri, Çimento, Kömür, Alçı, Silika Kumu, Kalsiyum Tozu, Kireç taşı Tozu, Ezilmiş Kireç Taşı,
Demir Yongaları, Silis Kumu, Strafor Köpük, Kalıp Kumu vb.. 

Ağaç Endüstrisi;Talaşlı  Toz Filtresi, Ahşap Lifleri vb..

Kimya Endüstrisi; İlaç Hammaddesi vb..

Diğer; Kömür Topağı, Küllü Kömür vb..

   Avantajları :
* Hızlı teslim süresi
* Ters yönde dönme emniyeti
* Hassasiyet ayarlanabilir
* Mükemmel mekanik dayanım
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim