Motorlu Seviye Şalteri

Güvenli Şekilde Seviye Kontrolü

  • Motorlu Seviye Şalteri
    Motorlu Seviye Şalteri

Lonca tarafından piyasaya sağlanan, ELF motorlu ENSIM SENSORS seviye şalteri katı partiküllü malzemelerin depolandığı silo ve tanklarda seviye kontrolü amacıyla kullanılır. Farklı prob ve pedal  çeşitleri ile bir çok zor uygulamada güvenli şekilde seviye kontrolü yapılarak dolu ve boş sinyali alınabilir. Yatay veya dikey bağlanabilir.

Tank duvarına monte edilebilen motorlu seviye şalterinin probunun  ucunda malzemeye göre seçilmiş palet bulunur. Prob motorun devir sayısı ile boşta sürekli olarak döner. Algılanacak malzeme paletin hizasına gelip çevresini kaplar dönme kuvvetine göre bir karşı kuvvet oluşturur. İlk önce seviye bilgisi alarm kontağı aktif olur. Daha sonra diğer kontak devreye girerek motoru durdurur. Malzemenin özgül ağırlığına göre yayın dört farklı tork değerinde ayarlanabilmesi kullanıcı tarafından yapılabilir. Paletin ucundaki malzeme seviyesi düşünce oluşan kuvvet kalkarak motor yeniden dönmeye başlar ve alarm konumu değişir.

Uygulamalar; Plastik Endüstrisi; İnşaat Endüstrisi; Ağaç Endüstrisi;Talaş, Toz Filtresi, Ahşap Lifleri vb.. Kimya Endüstrisi; İlaç Hammaddesi vb. Maden Endüstrisi; Kömür Topağı, Küllü Kömür vb..

Teknik Özellikleri: Çalışma  Sıcaklığı / Ortam Nemi: (-) 25 .....(+) 100 C , 0-100 %Rh, Ops. Maks.200 °C Yüksek sıcaklık modeli ile, Maks.600 °C Çok yüksek sıcaklık modeli ile, Çalışma Basıncı:  (-) 0,6 ... (+) 0,6 bar, LED : Besleme Led i yeşil , alarm Led i kırmızı, Bağlantı: Alüminyum (Std) Ops. 304 / 316 Pas. Çelik, PTFE, Topraklama Aparatları: 304 Pas.Çelik, Muhafaza: Antistatik Plastik (Std) Ops. Alüminyum Enjeksiyon, Palet ve Rod: 304 Pas. Çelik ( Std) Ops. 316 Pas.Çelik, Toz Keçesi: NBR (Std) Ops. FPM 200°C, PTFE 250°C, Kapak O-Ringi: EPDM (Std) Ops. FPM, Rulman: Toz korumalı çift rulman, Güç Tüketimi :  Maks. 4W, Besleme: 24 VDC  50/60 Hz, 24/110/220 VAC 50/60 Hz +/%10, Devir : 5 d/d (Std) (Saat Yönünde - Palet tarafından bakışta) Ops.  1,5-1,8 d/d, Bağlantı : R 1” (Std) , Ops. R 1 ¼” , R 1 1/2“ Erkek Diş, Kablo ve Tapa Girişi:  PG13.5  (Std) Ops. M20x1,5, Röle Anahtarlama Kapasitesi: 2A/250 VAC    2xNANK (SPDT) 5E4, Nem Atma Rekoru:  M10x1,5mm, Maks. Tanecik Yapısı  : 50mm, Min.Yoğunluk: 0,10 gr/cm3Tork Değeri4 kademe ayarlanabilir, Koruma Sınıfı: IP 65 (EN605291)
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim