Manyetik BY-Pass Seviye Göstergeleri

Tank, kazan ve depoların dış veya üst yüzeylerine monte edilir

  • Manyetik BY-Pass Seviye Göstergeleri
    Manyetik BY-Pass Seviye Göstergeleri

Lonca Makine‘nin piyasa sunduğu DX-ELG serisi Ex-proof manyetik by-pass seviye göstergeleri tank, kazan ve depoların dış veya üst yüzeylerine monte edilir. Seviyeyi kolaylıkla ve yüksek doğrulukla görme imkanı verir. Diğer mekanik yöntemli ölçüm sistemlerine göre daha ekonomik olup, bakım kolaylığı ile birlikte değişik montaj şekilleriyle kullanıcıya avantajlar sağlar.

Çalışma Prensibi :

Birleşik kaplar prensibi gereği, tank ve seviye göstergesinin ana gövdesi içindeki sıvı seviyeleri aynı olmaktadır. Gövde içinde bulunan ve sıvıların kaldırma kuvveti dikkate alınarak dizayn edilen şamandıra, ana gövdenin dış yüzeyine monte edilmiş olan flapları etkiler ve dönmesini sağlar. Flapların farklı renklerde olan iki yüzü sayesinde sıvı seviyesi dışarıdan kolayca izlenebilir. Her gösterge,imalat sonrasında basınç, sızdırmazlık ve son kontrol testlerinden geçirildikten sonra müşteriye teslim edilir. Manyetik gösterge paslanmaz çelik profil içinde mıknatısa
duyarlı flapların sıralı diziliminden oluşur.  
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim