Ex-proof Manyetik by-pass Seviye Göstergeleri

Tank, kazan ve depoların dış veya üst yüzeylerine monte edilir

  • Ex-proof Manyetik by-pass Seviye Göstergeleri
    Ex-proof Manyetik by-pass Seviye Göstergeleri
  • Ex-proof Manyetik by-pass Seviye Göstergeleri
    Ex-proof Manyetik by-pass Seviye Göstergeleri
  • Ex-proof Manyetik by-pass Seviye Göstergeleri
    Ex-proof Manyetik by-pass Seviye Göstergeleri

Lonca Makina’nın DX-ELG serisi Ex-proof manyetik by-pass seviye göstergeleri tank, kazan ve depoların dış veya üst yüzeylerine monte edilir. Seviyeyi kolaylıkla ve yüksek doğrulukla görme imkanı verir.

Diğer mekanik yöntemli ölçüm sistemlerine göre daha ekonomik olup, bakım kolaylığı ile birlikte değişik montaj şekilleriyle kullanıcıya avantajlar sağlar.

Çalışma Prensibi :
Birleşik kaplar prensibi gereği, tank ve seviye göstergesininana gövdesi içindeki sıvı seviyeleri aynı olmaktadır. Gövde içinde bulunan ve sıvıların kaldırma kuvveti dikkate alınarak dizayn edilen şamandıra, ana gövdenin dış yüzeyine monte edilmiş olan flapları etkiler ve dönmesini sağlar. Flapların farklı renklerde olan iki yüzü sayesinde sıvı seviyesi dışarıdan kolayca izlenebilir. 

Manyetik seviye göstergesinin kullanım alanları genelde basınçlı kaplarda seviye ölçümü için tercih edilmektedir. Özellikle yüksek basınç ve sıcaklık dayanımı istenilen bölgelerde , ve görsel olarak seviye bilgisinin operator tarafından gözlemlenebilmesi için kullanılmaktadır. Aynı zamanda , manyetik seviye göstergesi ile birlikte çalışan seviye transmitterleri ve noktasal seviye ölçüm sensörlerinin kullanılabilirliği ile çok yönlü kullanıma sahiptir. Basınçlı ve basınçsız kaplarda kullanılabilen DX-ELG manyetik seviye göstergesi , seviye transmitter ve seviye şalteri ürünleri ATEX gerekliliklerini sağlamaktadır. 

Zone 0 da kullanılabilen DX-ELG manyetik seviye göstergesi ve Zone 1 ve 2 de kullanılabilen Seviye sensörleri ile her türlü sıvı için kullanıma uygundur. 

Özellikleri:
•    Çalışma Basıncı : 0…100 bar
•    Çalışma Sıcaklığı : 0…360°C
•    Çalışma  Yoğunluğu : Min.0,50 gr/cm³ ... Maks.2,00 gr/cm³
•    Proses Bağlantısı : DIN / ANSI / JIS norm flanş ve dişli bağlantı
•    Islak kısım : 304 / 316 / 316L / 316 Ti ve Titanyum.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim