Türkiyedeki müşterilerimiz için daha iyi hizmet: Schmersal ve Entek Otomasyon A.Ş. satış ortaklığına başlıyor

1 Ocak 2017 itibarıyla Schmersal Group ve Entek Otomasyon, Schmersal güvenlik ürünlerinin ve sistemlerinin Türkiye’de pazarlanması için satış ortaklığına başlıyor.

  • Şubat 1, 2017
  • 411 Görüntüleme
  • Türkiyedeki müşterilerimiz için daha iyi hizmet: Schmersal ve Entek Otomasyon A.Ş. satış ortaklığına başlıyor
    Türkiyedeki müşterilerimiz için daha iyi hizmet: Schmersal ve Entek Otomasyon A.Ş. satış ortaklığına başlıyor
  • Türkiyedeki müşterilerimiz için daha iyi hizmet: Schmersal ve Entek Otomasyon A.Ş. satış ortaklığına başlıyor
    Türkiyedeki müşterilerimiz için daha iyi hizmet: Schmersal ve Entek Otomasyon A.Ş. satış ortaklığına başlıyor

1 Ocak 2017 itibarıyla merkezi Wuppertal, Almanya'da bulunan Schmersal Group ve merkezi İstanbul, Türkiye'de bulunan Entek Otomasyon Ürünleri San. ve Tic. A.Ş., Schmersal güvenlik ürünlerinin ve sistemlerinin Türkiye'de pazarlanması için satış ortaklığına başlıyor. Schmersal Group müşterilerine işlevsel makine güvenliği için sistemler ve çözümler sunmaktadır. Bunlar arasında 25.000'den fazla ürün ile dünyanın en kapsamlı güvenlik teknolojisi yelpazesi yer almaktadır. Küresel hizmet ağı tec.nicum sayesinde Schmersal ayrıca müşterilerine eğitim, danışmanlık hizmetleri, teknik planlama / proje yönetimi ve kurulumunu içeren eksiksiz bir güvenlik hizmetleri yelpazesi de sunmaktadır.

20 yıldan uzun bir süredir Entek Otomasyon Türkiye'de endüstriyel otomasyon sektöründe önde gelen teknik satış şirketleri arasında yer almaktadır. Entek dünyaca tanınan markalara sahip pek çok üreticinin ve onların teknolojilerinin Türkiye pazarına girmesini kolaylaştırmış ve dolayısıyla söz konusu endüstrinin ülkede gelişimine önemli bir katkı sağlamıştır. İstanbul'daki merkezinin yanı sıra Türkiye'deki müşterilerine daha iyi destek sunmak adına Entek Ankara, İzmir, Bursa ve Gebze'de de satış ofisleri açtı.

İstanbul, Schmersal Group, Doğu Avrupa İş Geliştirme Müdürü Barış Yücel şöyle açıklıyor: "Entek gibi böylesine tanınmış, bütünüyle güvenilir bir ortağı kazanmaktan mutluluk duyuyoruz". "Entek ile iş birliği şu anki ve gelecekteki Türk müşterilerimizin bütün Schmersal ürünleri yelpazesine daha kolay erişmesini sağlıyor. Entek'in kusursuz satış ağı sayesinde artık onlara işlerinin bulunduğu yerin yakınında daha yüksek düzeyde destek, danışmanlık ve hizmet sunabiliyoruz. Entek ayrıca doğru güvenlik ürünlerinin seçimi ve güvenlik konularında danışmanlık söz konusu olduğunda ekspertiz hizmeti verebilecek nitelikli mühendislerle çalışıyor."

Entek Otomasyon İş Geliştirme Direktörü ve Hissedarı Doğan Kemal Hacıahmet, "İşlevsel makine güvenlik araçları konusunda önde gelen bir üretici olan Schmersal Group ile iş birliği yaparak müşterilerimize sadece kaliteli güvenli teknoloji değil, birinci sınıf ekspertiz hizmeti sunabiliyoruz" diye bildiriyor. "Bu, hizmet yelpazemizi tamamlayabileceğimiz ve müşterilerimizin ihracat ve büyüme hedeflerine katkı ve müşterilerimize bir rekabet avantajı sağlamak için küresel oyuncularla kurulan ortaklıkları kullanma stratejimizi sürdürmeye devam edebileceğimiz anlamına geliyor."

Makine yapımı Türk ihracat ürünleri içerisinde en büyük ikinci endüstri sektörüdür. Türkiye'deki en büyük beş makine üreticisinin her biri yüzden fazla ülkeye ihracat yapıyor. Avrupa ve uluslararası standartlara uygun entegre işlevsel makine güvenliği bu nedenle diğer ülkelere ihracat yaparken uyum ihtiyacını azalttığından önemli bir başarı faktörüdür.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim