MERCURY 7 Endüstriyel Tablet

Endüstriyel Ethernet ve PROFIBUS ağlarında sorun giderme, bakım ve izleme için ideal

  • MERCURY 7 Endüstriyel Tablet
    MERCURY 7 Endüstriyel Tablet

Emikon Otomasyon’un temsilciliğini yaptığı MERCURY 7’nin ürün özellikleri ; SNAP aracılığıyla otomatik osiloskop görüntüsü ve mesaj yorumlama. Veri modellerini tanıyan ve yeni modelleri öğrenen tahmine dayalı algoritma. Genişletilmiş trafik lambası ayrıntıları ve özelleştirilebilir seviyelere sahip alarm merkezi. Sanal mühendislik asistanı Delphi aracılığıyla anında teknik öneriler. Yeni Osiris Enterprise platformu aracılığıyla yüm Atlas birimlerine tek bir bakış. Bu platform ile kullanıcı; ağ üzerinde algılanan tüm cihazları tek bir listede görebilir ve kurulumun durumunu durumu hakkında bilgi sağlar.

Devreye alma sihirbazı ile, Endüstriyel Ağları uluslararası standartlarda doğrulama;

Devreye alma sihirbazıyla, Profinet, Endüstriyet Ethernet ve Ethernet/IP ağlarınının devreye alma esnasında otomatik olarak doğrulanması sağlanır.Bu özellik Osiris yazılımına entegre edilmiş olup Mercury ve Atlas ürünlerimizde mevcuttur. Bu özellik sayesinde; Profinet, Endüstriyet Ethernet ve Ethernet/IP sertifikasyon raporlarını hazırlamak oldukça kolaylaşır.

Akıllı Devreye alma ;

Devreye alma sihirbazı çalıştırıldığında direkt olarak mevcut ağ durumunu kontrol eder.Hızlı tarama gerçekleştikten sonra, devreye alma sürecinin sonraki 7 adımıyla ilgili kullanıcıya bilgi sağlar. Sonuçlar, çakışan IP adresleri, ağ yükü, ARP istekleri gibi önemli bilgiler ekrana gelir. Bu süreçte Delphi, sanal bir ağ mühendisi gibi çalışarak her adımda kullanıcıya destek olur.  

Sanal ağ mühendisiniz ;

Mercury ve Atlas üzerinde çalışan ve son 20 yılda endüstriyel ağlarda edindiğimiz tüm tecrübelere sahip olan teşhis platformumuz Delphi, sanal bir ağ mühendisi olarak Profinet ve Ethernet/IP ağları için 7/24 sanal rehberlik hizmeti sağlar. Devreye alma sihirbazı, her adımda Delphi'nin yardımıyla, uluslararası standartları karşılamak için, gerekli adımlarda kullanıcıya otomatik olarak rehberlik hizmeti sağlar.

Ağ karşılaştırma özelliği;

Ethernet tabanlı ağınızdaki ani değişiklikler( kayıp bir cihaz veya farklı aygıt yazılımının yüklenmesi gibi) planlanmamış, yetkisiz ve bilgi dahilinde değilse,Bu durum bir arıza sonucu veya kasıtlı bir saldırının işareti olabilir. Ağınızı güvenli  ve çalışır tutma mücadelesinde, Network Compare kullanıcının ilk ve en önemli savunma hattıdır. Bu yazılım Osiris ile birlikte ücretsizdir. 

Network compare neden kullanılmalı ?

- Ağın anlık görüntüsünü oluşturduktan sonra, ağı kalıcı olarak izleyerek ek bir güvenlik katmanı oluşturur. Bir değişiklik algılandığında alarm bildirim merkezinden çeşitli uyarılar göndererek kullanıcıyı uyarır. 
- Tüm değişikliklerin izlenmesine ve önemli bilgilerin başkalarıyla paylaşılmasını sağlayan, tarih ve zaman damgasıyla birlikte tüm bilgilerin dışarı aktarılmasını sağlayan bir günlük oluşturur. 
- Bildirimler kullanıcıya; e-posta, alarm rölesi, MQTT/OPC-UA veya trafik lambası uyarı sistemleri aracılığıyla gönderilebilir.      
- Ağınızın savunmasız tarafları; yeni veya eksik cihazlar, ek ürün yazılımları, farklı cihaz adları ve IP adresleri görülebilir.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim