Üretimde Dijital Dönüşüm: Yapay Zeka ve Endüstri 4.0

Yapay Zeka Destekli Talebe Özel Üretim Platformu

 • Üretimde Dijital Dönüşüm: Yapay Zeka ve Endüstri 4.0
  Üretimde Dijital Dönüşüm: Yapay Zeka ve Endüstri 4.0
 • Üretimde Dijital Dönüşüm: Yapay Zeka ve Endüstri 4.0
  Üretimde Dijital Dönüşüm: Yapay Zeka ve Endüstri 4.0
 • Üretimde Dijital Dönüşüm: Yapay Zeka ve Endüstri 4.0
  Üretimde Dijital Dönüşüm: Yapay Zeka ve Endüstri 4.0
 • Üretimde Dijital Dönüşüm: Yapay Zeka ve Endüstri 4.0
  Üretimde Dijital Dönüşüm: Yapay Zeka ve Endüstri 4.0

Geleneksel parça imalat süreçleri genellikle zaman alıcı ve karmaşık olabilir. Ancak, Xometry'nin yenilikçi yapay zeka destekli Anlık Fiyat Motoru teknolojisi, bu zorlukları ortadan kaldırıyor. Mühendisler ve satın alma profesyonelleri artık saniyeler içinde CNC işleme, sac metal şekillendirme, 3D baskı, enjeksiyon kalıplama, basınçlı döküm ve silikon kalıplama teknolojilerinde online ve ücretsiz fiyat teklifleri alabiliyorlar, işlerini kolaylaştırıp üretim projelerini hızlandırıyorlar.

Xometry, Türkiye'de 500'den fazla, Avrupa'da 2000'den fazla ve dünya genelinde 10.000'den fazla nitelikli üreticiyle geniş bir ağa sahiptir. Bu güçlü bağlantılar, parçaların hızlı bir şekilde ve kalite garantisiyle teslim edilmesini sağlar. Xometry, ağırlıklı olarak makine imalatı, havacılık ve uzay, otomotiv, savunma, robotik ve tüketici elektroniği gibi endüstrilerde hizmet vermektedir.

Yapay Zeka Destekli Talebe Özel Üretim Platformu

Xometry'nin Anlık Fiyat Motoru, rekabetçi teklifler oluşturmak için makine öğrenimi algoritmalarını kullanır. Bu çevrimiçi platform, kullanıcıların yüklediği CAD modellerini analiz ederek malzemeleri, üretim süreçlerini ve toleransları dikkate alır ve istenilen adet, ardıl işlem, yüzey opsiyonları gibi özellikleri belirtildikten sonra saniyeler içinde fiyat teklifi sunar. Bu teknoloji sayesinde Xometry, haftalarca süren bekleme sürelerini ortadan kaldırır ve fiyat teklifinden teslimata kadar olan süreyi kısaltarak üretim sürecinizi daha hızlı ve verimli hale getirir.

Xometry Parça Tedarik Sürecini Nasıl Daha Verimli Hale Getiriyor?
15+ Üretim Prosesi ve 70+ Malzeme Seçeneği

Xometry, geniş bir üretim süreci yelpazesi, çeşitli malzeme seçenekleri, onlarca ardıl işlem ve en sıkı toleransları tek bir platformda bir araya getirerek kullanıcılarına sunar. Tüm bunların yanı sıra, CMM, FAIR gibi ölçüm raporlarını da kullanıcıların hizmetine sunar.

Hızlı Teklif Alma Süreci

Anlık Fiyat Motoru, yüklediğiniz modellere doğru, şeffaf ve anında teklif sunar. Geleneksel yöntemlerle günler veya haftalar beklemek yerine saniyeler içinde teklifi görebilmenizi sağlar.

Geniş Üretim Kapasitesi

Xometry, ister 1 adet ister 1 milyon adet parça üretimi için rekabetçi ve hızlı fiyatlar sunabilen geniş bir üretim kapasitesine sahiptir.

Maliyet Optimizasyonu

Xometry, sadece hızlı teklifler sunmakla kalmaz, aynı zamanda her seçilen özelliğe göre anında yeni bir teklif sunar. Bu sayede kullanıcılar, teklifin nasıl hesaplandığını ve seçilen farklı parametrelerin maliyet üzerindeki etkisini platform içinde anında görebilirler. Bu, maliyet ve kaliteyi optimize etmek için bilinçli kararlar alarak projelerini daha verimli hale getirmelerine yardımcı olur.

Proje Yönetimi ve Kalite Kontrol

Xometry’nin uzman ekibi, her üretim adımının sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak için tüm projeyi sizin için koordine eder. Üretilen parçalar, görsel inceleme, 2D ölçüm, 3D ölçüm, pürüzlülük ve sertlik testleri dahil olmak üzere birçok adımdan oluşan ISO 9001 altında bir kalite kontrolünden geçtikten sonra teslim edilir.

Xometry Anlık Fiyat Motoru Nasıl Kullanılır?

1. Adım: CAD modelinizi platforma yükleyin. Farklı parçalar için birden fazla tasarım yükleyerek tek bir teklif alabilirsiniz. Tüm yüklemelerinizin ve verilerinizin Xometry’de güvenle korunduğunu unutmayın.
2. Adım: Üretim için gerekli teknolojiyle birlikte onlarca malzeme ve ardıl işlem arasından seçiminizi yapın. Ve dilediğiniz tolerans aralığını belirleyerek özelleştirmelerinizi tamamlayın. 

3. Adım: Siparişinizi onayladıktan sonra tasarımınız uzman mühendislerden oluşan bir ekip tarafından analiz edilecek ve talebiniz hem maliyet hem de kalite açısından en uygun üreticiyle eşleştirilecektir.

Fiyat teklifinden parça teslimatına kadar üretim sürecinizin her aşamasında uzman Xometry ekibi sizinle yakın iletişim halinde çalışır ve sipariş edilen parçaların kalitesinin sürekli olarak mükemmel olmasını ve teslim sürelerine uyulmasını sağlar. 

Ayrıca platform içindeki mesaj merkezi özelliği sayesinde dilediğiniz an uzman teknik ekiple veya satış yöneticinizle iletişime geçebilirsiniz.

CNC işleme, 3D baskı, Sac metal şekillendirme, Enjeksiyon kalıplama, Basınçlı döküm ve Silikon kalıplama teknolojilerinde, 70’ten fazla malzeme seçeneği ve 40’tan fazla ardıl işlem opsiyonuna ulaşmak için üretiminizde Xometry’i deneyin.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim