Talaşlı İmalat Sektöründe Fark Yaratan Yenilikçi Robot Uygulamaları

  Sor / bana ulaş

Esnek, kolay, sezgisel ve entegre çözümleriyle talaşlı imalat sektöründe düşük maliyetlerle yüksek verimlilik sağlıyor

Otomasyon & Robotik

Talaşlı İmalat Sektöründe Fark Yaratan Yenilikçi Robot Uygulamaları
Talaşlı İmalat Sektöründe Fark Yaratan Yenilikçi Robot Uygulamaları
Talaşlı İmalat Sektöründe Fark Yaratan Yenilikçi Robot Uygulamaları
Talaşlı İmalat Sektöründe Fark Yaratan Yenilikçi Robot Uygulamaları

Endüstriyel makineleşmenin global markaları arasında yer alan Schunk, gelişmiş robot teknolojisiyle otonom ve akıllı makinelerin avantajlarını talaşlı imalat ekosistemine entegre ediyor. Savunma ve otomotiv başta olmak üzere pek çok sektörde ihtiyaca uygun çözümler geliştiren Schunk; teknik bilgisi yüksek uzman kadrosuyla talaşlı imalat süreçlerine yönelik çevik, esnek ve inovatif teknolojileriyle maliyetleri düşürüyor, verimlilik ve üretimin artmasına katkı sunuyor.

Endüstri 4.0’ın ortaya çıkmasıyla birlikte akıllı iş çözümleri ve otonom sistemler, özellikle  rekabetin üst düzeyde yaşandığı talaşlı imalat alanında verimliliği ve rekabetçi yapıyı korumak için belirleyici bir rol üstleniyor. Dinamikleri sürekli değişen pazarın beklentilerine göre ürünler sunabilmek için robotik entegrasyon desteğine en çok ihtiyaç duyan sanayi kollarından biri olan talaşlı imalat sektöründe, gerekli dönüşümü sağlamaksa doğru çözüm ortağını bulmaktan geçiyor. Dünya çapında 50’den fazla ülkede faaliyet gösteren ve robotlu otomasyon ekipmanları, CNC tezgah iş parçası bağlama sistemleri ve takım tutucuları pazarında dünya lideri olan Schunk, ileri teknoloji ürünleriyle yüksek verimlilikle imalat yapma imkânı sunuyor. 

Kayıp zamanları minimize ediyor, üretimin her aşamasında standartları koruyor
Alışılagelmiş, geleneksel ve yüksek maliyetli üretim metodlarından hızlı ve doğru bir şekilde teknolojik sisteme geçme evresinde müşterilerinin yanlarında yer aldıklarını Takım Tutucular ve İş Bağlama Sistemleri Satış Müdürü Sezgin Mallı ; “Müşterlerimizin üretim süreçlerine katkı sağlarken en üst düzey kaliteyle birlikte yüksek kâr ve fayda dengesini korumaya çalışıyoruz. Şirket olarak sürekli değişim ve gelişim gösteren sektörde, mevcut sistemin iyileştirilmesi adına müşterilerimize danışmanlık hizmetiyle birlikte çözümler sunuyoruz. Talaşlı imalat sektörü, yeni endüstri evresinde rekabet avantajını elinde tutmak için teknolojiye büyük ihtiyaç duyuyor. Her geçen gün yenilenen sanayi alanlarından biri olan talaşlı imalat sektöründe endüstriyel makineleşmenin otomasyon avantajları özellikle de üretim döngüsünün en verimli şekilde tamamlanması için çok gerekli. Global kuralların geçerli olduğu sanayi alanında ayakta kalabilmek ve parça üretiminde verimlilik ve kalite seviyesini koruyabilmek için Ar-Ge yatırımlarımızla müşterilerimize yüksek fayda sağlayacak yeni ürünler ortaya koyuyor ve mevcut ürünlerin geliştirilmesi konusunda yüksek hassasiyet gösteriyoruz. Talaşlı imalat sektörü için sunduğumuz ilklerin başında hidrolik takım tutucu geliyor. Standart takım tutucuların yanı sıra hidrolik takım tutucu sistemini talaşlı imalat pazarına ilk sunan firma olarak, yüksek kalitedeki hidrolik takım tutucu ürün gamımızla tüm dünyada pazar lideri olma özelliğimizi de koruyoruz. İş bağlama sistemlerimizde pazarda bulunan diğer ürünlere kıyasla daha yüksek hassasiyet, daha hızlı ve güvenli parça bağlama özelliği, daha uzun kullanım ömrü gibi avantajlar sunuyoruz” şeklinde açıklamalarda bulundu.  

Dijital platformlarla dönüşümün her aşamasında müşterilerinin yanında yer alıyor
Ürünleri genel olarak “müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda mevcut sisteme en kolay nasıl entegre edilebilir ve üretim süreçlerindeki kayıpların önüne nasıl geçilebilir?” perspektifinden değerlendirdiklerini ifade eden Sezgin Mallı, sözlerine şöyle devam etti: “Ürünlerimiz, tamamen otomasyon sistemiyle üretiliyor ve tüm gerekli kontrollerden geçerek iş ortaklarımıza ulaşıyor. İşçi sağlığını korumak adına maksimum güvenliğe sahip olan ürünlerimizin, uzun süre boyunca yüksek hassasiyet toleransında çalışabilmeleri de piyasadaki benzerlerinden ayrılmasını sağlıyor. Tamamen esnek ve kolay değiştirilebilir ekipmanlarıyla prosesteki tüm ihtiyaçlara cevap veren çözümlerimiz, birbirilerine entegre edilerek farklı beklentileri de karşılayabiliyor. Ürünler, müşterilerimizin otomasyon sistemine entegre edilebilmesi için kullanıma hazır şekilde sunuluyor. En önemlisi de tüm bu ürün ve özellikler tek bir çatı altında toplanarak holistik bir yapı içinde müşterilerimize ulaşıyor. Müşterilerimiz en doğru ürünü kendileri seçebilsin diye hemen hemen tüm ürünlerimizin örnek modellerine sitemiz üzerinden ulaşılabiliyor. Aynı zamanda sektör kullanıcılarının tüm global torna ayna modellerine uygun ayna çenelerini seçmesi için hazırlanan çabuk çene seçim portalımızla sadece ayna marka, model ve ölçü bilgilerini yazarak tüm uygun çene tiplerini görebilecekleri “Schunk Chuck Jaw Quickfinder programımız da mevcut.”

Talaşlı imalat sektörü Türkiye sanayisinin amiral gemisi olacak
Türkiye’deki talaşlı imalat sektörünün her yıl beklenenin üstünde bir performans gösterdiğini ve potansiyeliyle yükselen pazarların başında geldiğini söyleyen Mallı; “Bu büyüme hızındaki en büyük etken, daha hızlı ve daha kaliteli bir üretim metoduyla çalışmak. Birçok talaşlı imalat üreticisi, özellikle 5 eksen CNC tezgah yatırımları ve bu tezgahlara uygun yüksek kalite iş bağlama ve işlemleme ekipmanlarının kombinasyonuyla yüksek verimlilik ve kaliteye daha hızlı ve daha az maliyetle ulaşıyor. Schunk olarak iş ortaklarımızın yüksek verimlilik ve kaliteli bir üretim sistemine sahip olabilmeleri için ihtiyaç duyabilecekleri ürün potföyünü sunarak destek oluyoruz. Bu noktada dünyanın her yerinden ve hemen her sektöründen farklı müşteri gruplarımız var. Schunk olarak talaşlı imlalat sektöründe global pazarda dünyanın her kıtasında ve neredeyse tüm ülkelerde yer almakla birlikte, Schunk Türkiye olarak da Türkiye pazarının yanı sıra Körfez ülkelerinde önemli bir pazar payına sahibiz. Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Mısır, Azerbaycan, Katar, Lübnan, Umman, Ürdün, Bahreyn, Kuveyt, Yemen ve Irak’ta ihracat kanalımızı güçlendirmeye odaklanıyoruz. Şu an için ihracat gerçekleştirdiğimiz Körfez ülkelerine yaptığımız ihracat, toplam ciro hacmimizin yaklaşık yüzde 10 ila 15’lik bir kısmına sahip. Bu oranları en kısa sürede çok daha yüksek rakamlara ulaştırmayı amaçlıyoruz. Sektördeki başarılarımızı sürdürülebilir kılmak için de yatırım çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz’’ diyerek sözlerini tamamladı.
 

Tarihinde yayınlanan Eylül 29, 2021 - (5473 Görüntüleme)
Tedarikçi Onur Dil
SCHUNK INTEC BAGLAMA SISTEMLERI VE OTOMASYON SANAYI VE TIC.
Cumhuriyet Mah. Kartepe Sokak Usta Ofis No: 4/1
34876 Kartal - Turkey
+90-216 366-21-11
+90-216 366-22-77
Tüm şirket profilini görün
Yer
Bu tedarikçinin başka ürünleri
Schunk Türkiye ve Orta Doğu Ülke Müdürü Emre Sönmez ile yapılan Röportaj
Tutucu Sistemlerinin Dijitalleşmesi
Takım Tutucular için Dijitalleşme
Uzun Kurslu Tutucu
İş Parçası ve Fikstür Bağlama
Akıllı Üretim İçin Akıllı Tutma Sistemleri
Takım tutucular
Tutucu Sistemleri
Tutucu Sistemleri
PGN PlusTutucular
SCHUNK Elinizi Güçlendirir.
Schunk Robot Aksesuarları 1200'den fazla modülle robotunuzun yeterliliğini arttırın.
SCHUNK; İş bağlama teknolojisi ve tutucu sistemleri yetkin liderinden yeni ürün grubu.
Schunk Tutucular 1983'ten beri güvenilir.
Schunk Robot Ekasesuarları 1,200'den fazla modülle robotunuzun yeterliliğini arttırın.
Schunk Büyük Data ile Temasta
Schunk; Büyük Data ile Temasta
Schunk; Büyük Data ile Temasta
Schunk; Büyük Data ile Temasta
Schunk; %300 Daha Uzun Takım Ömrü
İlgili Makaleler
Sipariş Üzerine Üretim Yapan Firmalar da Artık E-ticarete Atılabilir
Cobot pazarı 2030 yılında 24 milyar doları aşacak
Microsoft Security Çözümleri ile kurumunuzu tehditlere karşı koruma
SCADAfence Platformu
IAS’nin Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Hakan Karabiber BT yatırımları üzerine söyleşi
Yerli E-Life EPC Serisi Panel PC
EPC- Empa Elektronik GaN Webinar Serisi Başlıyor
Endüstride asıl devrim 5G ile yaşanacak
Dijital dönüşümdeki yanlışlar veri sızıntılarını artırıyor
Mitsubishi Electric’ten Dijital Dönüşüme Rehberlik edecek Webinar Serisi
WIN EURASIA HİBRİT FUARI 2021
EMPA COMMUNİTY: HER SEVİYEDEN ELEKTRONİK MERAKLISI İÇİN AÇIK BİR TOPLULUK
empa store: Elektronik Çözüm Ortağınız
Anybus fieldbus ve Endüstriyel çözümleriyle tüm endüstriyel ağlara kolay bağlantı
Görünmeyeni Görünür Kılan Endüstriyel Kontrol Sistemleri (EKS)Siber Güvenlik Platformu
Enclustra; FPGA İLGİLİ HERŞEY.
Emikon; Anybus, Bağlan. Yapılandır. Tamam!
EMPA; Nesnelerin Interneti için Gereken Her Şey
Robutel; Entegre AGV Çözümleri
empa; Nesnelerin interneti için gereken her şey!
Enclustra; FPGA İLGİLİ HERŞEY.
B&R Endüstriyel Otomasyon Katalog
Kompakttan karmaşığa; Ölçeklendirilebilir  Beckhoff CNC.
Emikon; Anybus ile Bağlan. Yapılandır. Tamam!
Yeni Sektörler İçin Çözümlerinizi Denetim Panellereiyle Bütünleştirin
Advantech; Güçlü Gömülü Otomasyon Kontrol Birimi Yol Gösterir
Daha Akıllı, Daha Hızlı ve Daha Çevreci Yeni Endüstriyel Ethernet Anahtarları
Advantech; Endüstriyel HMI Yüzü Değişiyor
Günmak Kawasaki Robotlar; Üretimin İşbilen Teknik Elemanları
Çoklu HDMI Dijital Tabela Çözümü
WIN EURASIA HİBRİT FUARI 2021
empa store: Elektronik Çözüm Ortağınız
Görünmeyeni Görünür Kılan Endüstriyel Kontrol Sistemleri (EKS)Siber Güvenlik Platformu
Emikon; Anybus, Bağlan. Yapılandır. Tamam!
Robutel; Entegre AGV Çözümleri
empastore;STMicroelectronics, Espressif, Sensirion, Eaglerise
emikon;Bağlan. Yapılandır.Tamam!
ROBUTEL; Entegre AGV Çözümleri
Advantech; Güçlü Gömülü Otomasyon Kontrol Birimi Yol Gösterir
CeBIT 2015 Almanya ücretsiz giriş biletini burada alın