Takım tutucular

Dışarıda İnce Shrink Takım Tutucu Geometrisi - İçeride Akıllı Hidrolik Genleşme Teknolojisi

  • Takım tutucular
    Takım tutucular

SCHUNK TENDO Slim 4ax hidrolik takım tutucu ile artık DIN 69882-8 normundaki ısıtmalı takım tutucuların dış geometrisi ve kalitesi kanıtlanmış SCHUNK hidrolik genleşme teknolojisini birleştirmek mümkün. Slim hassas montajlama özellikle otomotiv sektörü olmak üzere seri üretimde kullanım için idealdir. Özellikle eksenel işleme için dizayn edilmiştir, ve birleşen eğrilerde, havşa açmada, 5 eksen işleme merkezlerinde, raybalama ve diş açmada,prototip yapımında ve kalıp işlemede etkinliğini gösterir. Yapılan testler hidrolik genleşme teknolojisinin titreşim sönümleme özelliği ile frezeleme sırasında kayda değer şekilde prosesi geliştirdiğini göstermiştir. Hidrolik takım tutucu dizaynı, Y yönündeki kesme kuvvetlerinin tepe düşürerek, takımın daha az eğilmesini sağlar. Kesici takım kenarındaki yükü azaltarak, ürünün hizmet süresi uzatılabilir. Ek olarak, kullanıcılar delikler ve maksimum hassas iş parçalarında kesin doğruluğa yakın ölçülerden de faydalanmış olurlar.

Plug&Work ile kolay değişim

Her SCHUNK TENDO Hidrolik Takım tutucusunda olduğu gibi, SCHUNK Tendo Slim 4ax de de sürekli yüksek salgı hassasiyeti, mükemmel titreşim sönümleme ve çabuk takım değiştirime özellikleri mevcuttur. Dar şekiller ve hassas pozisyon toleransları elde edilebilmesine rağmen, yüksek bütçeli yatırımlara ve aygıtlara ihtiyaç duyulmamaktadır. Plug&Work hassas bağlama kabiliyeti tezgahta tekrar programlama yapmaya ihtiyaç duymadan çalışma özelliği ile geleneksel ısıl genleşmeli takım tutucuların yerini alabilecek olup üstünlükleri gerçek uygulamalarda test edilebilir. SCHUNK TENDO Slim 4ax pahalı harici ekipmanlar olmadan kullanılabilir. MQL (minimum yağlama) uygunluğu ile pasa dirençlidir ve çok az bakım gerektirir. Genel olarak ısıl genleşme ile çalışan takım tutucuların aksine olarak çapın 2,5 katı sıkma uzunluğunda 0,003 mm'den daha düşük salgı hassasiyeti değerine sahiptir. TENDO Slim 4ax SCHUNK'un kanıtlanmış hidrolik takım tutucular grubunda kusursuz bir şekilde yerini almıştır.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim