Tutucu Sistemlerinin Dijitalleşmesi

Şirket hesaplama ve dijital ikizler aracılığıyla tasarımdan, devreye alma ve devam eden süreçten simülasyona kadar olan tüm süreç

  • Tutucu Sistemlerinin Dijitalleşmesi
    Tutucu Sistemlerinin Dijitalleşmesi
  • Tutucu Sistemlerinin Dijitalleşmesi
    Tutucu Sistemlerinin Dijitalleşmesi

“Dijital teknoloji ve yapay zeka yöntemleri, önümüzdeki yıllarda montaj ve kullanımda devrim yaratacak.” Henrik A.Schunk, SPS2019 Fuarı.  Ayırt edilebilen iki temel gelişim yönü : Bir yanda, sadeleştirme eğilimi yani robotlara ve robotların montaj sistemlerinin sezgisel kullanımına kolay bir giriş. Öte yandan akıllı çözümlere yönelik eğilim : Daha fazla işlev, sensör ve zeka gittikçe doğrudan tutucu sistem bileşenlerine entegre ediliyor. "Yarının tutucu sistemleri sezgisel olarak programlanabilir ve esnek bir şekilde kullanılabilir. Üretim sürecini izlerler ve giderek bağımsız olarak çalıştırılabilirler.” diyor SCHUNK Genel Müdürü. 

SCHUNK`un dijitalleşme stratejisi saf bileşenle bitmiyor. Aksine, şirket hesaplama ve dijital ikizler aracılığıyla tasarımdan, devreye alma ve devam eden süreç için simülasyona kadar olan tüm dijital süreci kapsıyor. SCHUNK Akıllı PROFINET küçük parça tutucusu EGI kullanılarak, SPS Fuarı`nda bu tür dijital entegrasyonun nasıl başarılı olabileceğini ve bununla ilgili avantajların neler olduğunu göstermektedir. Aynı zamanda : Universal Robots`un hafif robotları için akıllı bir modül ve ortak uyglamalar için ortak tutucular sağlayan, Tak & Çalıştır arabirimli akıllı uzun vuruşlu tutucu. 

    
    
    

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim