İş Parçası ve Fikstür Bağlama

28.000 N`lik Çekme Kuvveti ile Yüksek Rijitlik ve Sağlamlık

  • İş Parçası ve Fikstür Bağlama
    İş Parçası ve Fikstür Bağlama

Tekli bağlama modülü SCHUNK VERO-S NSE 138-V4 ve sadece 1 adet çektirme pimi  fikstür bağlamada esnekliği arttırır. Fikstürün tam olarak hassas konumlandırılması standart ürün olan VERO-S NSE -138 V4 moduller üzerindeki 90 dercede konumlandırılmış hassas delikler sayesinde çok rahat bir şekilde gerçekleştirilebilir. Böylelikle fikstürün 90 , 180 ve 270 derecede pozisyonlaması  sağlıklı bir şekilde gerçekleştirirlir. Fikstürün kendi etrafında istemsiz dönmemesi için 2 adet eksenel yumuşak ve teğetsel sert fiksleme elemanı tekli VERO-S NSE 138 – V4 modul üzerinde yer alır.  Patentli çabuk ve hızlı sıkma-kilitleme sistemine sahip SCHUNK VERO-S modulleri 1.000 den fazla iş parçası ve/veya fikstür bağlama kombinasyonuna imkan sağlar. Standart bağlama modulleri 150 x 150 mm taban ölçüsüne sahip fikstür paletlerinin bağlanmasında çok rahat bir şekilde kullanılabilir. Opsiyonel olarak modüllerde sunulan yaylı konik kapaklar modulün içerisini temiz tutmak ve korumak için kullanılabilir. Herhangi bir yükseklik kaybı yaşamadan koruma ve sızdırmazlık için kullanılan parça kilitlemeye engel olmadan sorunsuz çalışır .

Turbo fonksiyonun aktivasyonu ile tekli sıkma modülleri 28.000 N gibi çekme kuvvetine ulaşırlar. Modul merkezinde bulunan konik hassas delik ile fikstür tablasının altına vidalanmış erkek pimin hassas konik yapısı tam örtüştüğünde > 0,005 den daha az bir tekrarlanabilirlik sağlanmış olur. Böylelikle çok hassas işleme ve bağlama proseslerinde kullanılabilir. Sistemin kilitlenmesi için herhangi bir güce ihtiyaç yoktur, şekilsel ve kendi kendine bağlama kilitleme vardır. Sistem sürekli kitlidir ve 6 bar hava kullanılması ile açılır. Sıkma pimleri içerisinde bulunan vidalara göre 35.000 N (M10), 50.000 N (M12), 75.000 N (M16) değerlerinde tutma kuvvetlerine sahiptirler. Ana parçalar, ana gövde , çekme pimleri , kilitleme ekipmanları sertleştirilmiş paslanmaz çelikten imal edilmiştir, böylelikle sistem suya karşı dayanaklı ve uzun ömürlüdür. 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim