MOXA MXview Wireless ile Görünmezi Gösterin

Endüstriyel Sistemlerinizin Wi-Fi Ağlarını Görselleştirin

 • MOXA MXview Wireless ile Görünmezi Gösterin
  MOXA MXview Wireless ile Görünmezi Gösterin
 • MOXA MXview Wireless ile Görünmezi Gösterin
  MOXA MXview Wireless ile Görünmezi Gösterin
 • MOXA MXview Wireless ile Görünmezi Gösterin
  MOXA MXview Wireless ile Görünmezi Gösterin
 • MOXA MXview Wireless ile Görünmezi Gösterin
  MOXA MXview Wireless ile Görünmezi Gösterin

Otomatik malzeme taşıma (AMH) sistemlerinde akıllı fabrikalar ve e-ticaretin yaygınlaşmasıyla yakın gelecekte büyük artış bekleniyor. Özellikle AGV (otomatik yönlendirmeli araçlar) ve AS/RS (otomatik raf sistemleri)’nin yüksek büyüme potansiyeli taşıdığı belirtiliyor. 

AGV ve AS/RS sistemleri kritik varlıklar olarak görülüyor. İstikrarsız bir Wi-Fi sinyali ise bu sistemlerin işleyişini kolayca aksatabiliyor. Bundan kaçınmanın yolu ise sorunsuz Wi-Fi bağlantıları sunan endüstriyel bir kablosuz çözüm ve bu kablosuz ağları kolayca yönetebilmekten geçiyor. 

Endüstriyel ortamlarda Wi-Fi ağları kuranların karşısına 3 temel zorluk çıkıyor:
Yönetme Zorluğu: Wi-Fi bağlantıları görünmez olduğu ve çok çeşitli unsurlardan etkilenebildiği için sistemlerinizde anormalliklerin tespiti de zor olur. Genellikle anormallikler, ancak sistemlerbunlardan çoktan etkilenmiş olduğunda tespit edilebilir. Ayrıca, çoğu zaman Wi-fi bağlantı sorunlarının kök nedenini tespit edip çözmek genelde zordur, gereksiz aksamaya neden olur. Tüm bu unsurların birleşmesi, bağlantı yönetimi ve sorun gidermeyi son derece zorlaştırır.

Güvenilmez Ağ Bağlantısı: AMH araçları depolar içinde sürekli hareket halindedir. Örneğin hareketli AGV'lere yerleştirilmiş istemcilerin (client) erişim noktaları (AP) arasında kesinti yaşamadan sorunsuz dolaşması ve Wi-Fi üzerinden bağlı oldukları PLC'ler ve uzak denetleyiciler arasında iletişimi etkinleştirebilmek için endüstriyel protokol iletişimini sağlaması gereklidir. Ayrıca Wi-Fi konfigürasyonu karmaşık, zaman alıcı ve hatalara açık bir işlem haline gelebilir. 

Kısıtlı Alan ve Müdahele: Bu tarz sistemler genellikle kısıtlı kurulum alanına sahiptir. Bu da araçları çalıştıran motorların çoğu zaman iletişim donanımıyla aynı güç kaynağını kullanmasına neden olur. Dolayısıyla AMH yapılarına yerleştirilmiş kablosuz cihazların, çevresindeki ekipmanlardan gelen enterferansı tolere edebilmesi beklenir. Ayrıca bağlı oldukları araçların hareketlerinden dolayı oluşan titreşime de dayanıklı olmaları gerekir.

Moxa MXview Wireless İle Kablosuz Ağınızı Daha Kolay Yönetin 
GSL Mühendisliğin temsilciliğini yaptığı MXview Wireless, otomatik malzeme taşıma sistemlerinizin kablosuz bağlantılarını gerçek zamanlı ağ topolojisi ve ağ durumunu belirten gösterge panelini görsel arayüzü üzerinden görmenizi sağlar. Dahası, herhangi bir sorun olduğunda sistem otomatik olarak uyarı verir. Ayrıca roaming playback özelliği kökteki sorunu tespit etmenizi ve çözmenizi sağlar, böylelikle sistemleriniz hızlıca normal şekilde çalışmaya devam eder. 
 
MXview Wireless
Kablosuz ağ yönetimi için özel olarak tasarlanmıştır. 
•    Kablosuz (Wi-Fi) bağlantı durumunu tek bakışta inceleyin.
•    Sorunları kökünden tespit etmek için dolaşım geçmişini play back özelliği ile görüntüleyin.
•    Anlık uyarı sistemi ile kesinti süresini en aza indirmenizi sağlar.
•    Promosyon: 31 Aralık 2021’e kadar ücretsiz kullanma fırsatı!
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim