Dijital Dönüşümü Kolaylaştıran Haberleşme Çözümleri

Uçtan Uca Endüstriyel Haberleşme Çözümleri ile Dijital Dönüşümü Kolaylaştırın

  • Dijital Dönüşümü Kolaylaştıran Haberleşme Çözümleri
    Dijital Dönüşümü Kolaylaştıran Haberleşme Çözümleri
  • Dijital Dönüşümü Kolaylaştıran Haberleşme Çözümleri
    Dijital Dönüşümü Kolaylaştıran Haberleşme Çözümleri

Dijital dönüşümün ilk adımı, tesisin tümünde ekipmanlardan her çeşit veriyi eksiksiz, güvenilir ve anlaşılır biçimde toplamak. İkinci adımı, bu verileri sağlıklı bir Ethernet ağ altyapısı üzerinden aktarmak ve yönetmek. GSL Mühendislik’in temsilciliğini yaptığı Moxa, uçtan uca haberleşme çözümleriyle sahada toplanmayan veri bırakmıyor, endüstriyel Ethernet switch çözümleriyle ise yedekli, yönetilebilir ve son derece güvenli ağlar sağlıyor. 

Bilişim teknolojilerinin bu kadar hızlı geliştiği günümüzde, fabrikaların dijital dönüşümü şart. Dijital dönüşüme adım atan firmalar rekabet güçlerini artırırken geleceğin getireceği teknolojik gelişmelere de daha hazırlıklı konuma geliyor. Öte yandan dijital dönüşüm için bir veri stratejisi belirlemek gerekiyor. 

Veri stratejisi gerekliliğinin temel nedeni, dijital dönüşümün ilk adımının veri toplamak olmasıdır. Dijital dönüşüm için söz konusu tesiste bulunan tüm ekipmanlardan, her çeşit veriyi eksiksiz, güvenilir ve anlaşılabilir biçimde toplamak gerekir. Yani sahada Ethernet ağına aktarılamayan veri kalmamalı, herhangi bir veri kaybının önüne geçecek yedeklilik önlemleri alınmalı, tüm veri protokolleri aynı formata dönüştürülebilmelidir. 

36 yıllık deneyimiyle Moxa, sahadaki tüm verileri eksiksiz, güvenilir ve anlaşılır biçimde ağa aktarmanızı sağlayacak uç bağlantı çözümleri sunuyor. Bu çözümler arasında seri verileri transparan olarak Ethernet ağına aktaran seri cihaz sunucuları, endüstriyel protokolleri birbirine dönüştüren protokol gatewayler, USB, seri, fiber arayüzleri birbirine ve Ethernet’e çeviriciler, seri port çoklayan kartlar yer alıyor. Moxa, bu çözümleri 2030’a kadar ve sonrasında da sunmaya devam edeceğinin güvencesini veriyor. Moxa’nın eski tip donanımlarınızın ömrünü uzatan çözümlerini incelemek için tıklayın

Dijital dönüşüm için veri eksiksiz, güvenilir ve anlaşılır biçimde toplandıktan sonra sağlıklı bir Ethernet ağ altyapısı sağlanmalı, veri bu altyapı üzerinden aktarılmalı ve yönetilmelidir. Bunun için sağlanacak Ethernet ağ çözümünün ise yedekli, yönetilebilir ve siber saldırılara karşı güvenli olması gerekir. Moxa bu ihtiyaca geniş endüstriyel yönetilebilir Ethernet switch portföyüyle çözüm sunuyor. Moxa’nın yönetilebilir Ethernet switch’leri yedekli halka topolojisiyle kesintileri <20 ms düzeyine indiren Turbo Ring ve Turbo Chain teknolojilerini destekliyor. IEC 62443-4-1 ve IEC 62443-4-2 sertifikalı Ethernet switch serisi EDS-4000/G4000 ile geleceğe hazır, siber saldırılara karşı tasarım sürecinden itibaren korumalı Ethernet ağları sağlıyor. MXview One ağ yönetim yazılımıyla ise pratik, görsel, kolay anlaşılır ve gerçek zamanlı denetim sağlayan bir ağ yönetim çözümü sunuyor.  

Dijital dönüşüm süreçlerinde GSL’nin tecrübeli ekibinden destek almak, veri toplama ve endüstriyel Ethernet çözümlerimizden faydalanmak için hemen GSL’ye ulaşın.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim