Tren İçi Haberleşme için Ethernet Anahtarları

1U, Rafa Montaj, IRIS Sertifikasına sahip

  • Tren İçi Haberleşme için Ethernet Anahtarları
    Tren İçi Haberleşme için Ethernet Anahtarları

Ulaşım sektörünün en kritik haberleşme sistemlerinden tren içi haberleşme sistemleri, en zorlu ortam koşulların yanı sıra fiziksel bazı kısıtlamalara da sahiptir. Bu nedenle tren içi haberleşme sistemlerinde kullanılacak Ethernet anahtarlarının da endüstriyel seviye dayanıklılığın yanı sıra bir takım spesifik boyut ve montaj özelliklerine sahip olması gerekebilir.  

GSL Mühendisliğin temsilciliğini yaptığı Kyland tarafından tasarlanan Aquam Serisi Ethernet Anahtarları, EN 50155 başta olmak üzere sektörün ihtiyaçlarını belirleyen standartlarla uyumlu ileri seviye endüstriyel özellikleriyle demiryolu uygulamaları, toplu taşıma sistemleri ve fabrikalarda sorunsuz haberleşme sağlar. Aquam serisi, spesifik olarak tren kontrol ve yönetim sistemlerini değerlendiren uluslararası demiryolu endüstrisi standardı IRIS (International Railway Industry Standard) sertifikasına sahiptir. En zorlu endüstriyel koşullarda güvenilir ağlar oluşturmada şu özellikleriyle öne çıkmaktadır:

•    IP65 koruma sınıfı, toz ve su geçirmez, dayanıklı kasa
•    M12 konektörlerle sıkı ve sağlam port bağlantıları
•    Yüksek titreşim ve darbeye dayanıklılık
 
1U Rackmount ve Panel Montaj İhtiyacı
Tren içinde haberleşme ekipmanlarına ayrılabilecek kısıtlı alan nedeniyle donanımların standart 1U raflara monte edilebilmesi, bu sistemler için büyük avantaj oluşturur. Aquam serisinin 1U modelleri tam da bu ihtiyaca yönelik tasarlanmıştır:

  • Aquam 8612-1U: 12*G Port Layer 3 Gigabit Yönetilebilir, PoE/PoE+ destekli EN50155 Endüstriyel Ethernet Switch
  • Aquam 8112-1U: 12*G Port Layer 2 Gigabit Yönetilebilir, PoE/PoE+ destekli EN50155 Endüstriyel Ethernet Switch
  • Aquam8012A-1U: 2*G+8*T veya 10*T Port Layer 2 Gigabit Yönetilebilir EN50155 Endüstriyel Ethernet Switch
  • Aquam8512A-1U: 2*G+8*T veya 10*T Port Layer 3 Gigabit Yönetilebilir EN50155 Endüstriyel Ethernet Switch

Aquam 1U modelleri dünyada çok sayıda metro projelerinde yolcu bilgilendirme sistemleri (PIS) uygulamalarında kullanılmaktadır. 
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim