Yönetilebilir Ethernet Switch

Yüksek Performanslı Ağlar İçin Esnek Çözümler

  • Yönetilebilir Ethernet Switch
    Yönetilebilir Ethernet Switch

Yüksek kaliteli endüstriyel Ethernet çözümleri sağlayan GSL Mühendislik’in temsilciliğini yaptığı Kyland, piyasaya sürdüğü SICOM 3000A serisiyle geniş Ethernet anahtarı portföyüne bir yenisini daha ekledi. Bu sağlam IPv4 / IPv6 özellikli, EtherNet/IP, Modbus TCP ve PROFINET destekli cihazlar, fabrika otomasyonu, ulaşım veya elektrik iletim/dağıtım gibi veri yoğun uygulamalara özel tasarlandı. Gigabit Ethernet (GE) ve Fast Ethernet (FE) portlar ile, Ethernet ve fiber optik destekli SFP modüllerin farklı kombinasyonlarıyla toplam 20 farklı model sunan SICOM 3000A serisi, ağınızdan yüksek performans alabilmeniz için ihtiyaç duyduğunuz esnekliği size sağlıyor. 

Çok çeşitli yönetim, yedeklilik ve güvenlik işlevleri sunan SICOM 3000A, buna ek olarak donanım tabanlı, IEEE 1588 (PTP) uyumlu zaman senkronizasyonu ve opsiyonel KyACB adaptör ile konfigürasyon verisinin sahada otomatik yedeklenmesini de sağlıyor. Öte yandan bu anahtarlar daha sade işlevlere sahip, PTP desteksiz, maksimum 10 port ile SICOM 3000A-LITE olarak da tedarik edilebiliyor. Böylece ihtiyaç duyulmayan işlevlere ek masraf yapmaya gerek kalmıyor. 

IP40 koruma sınıfı kasaya ve ilgili tüm EMC standartlarına sahip SICOM 3000A serisi, -40 ila +70°C sıcaklıklarda sorunsuz çalışabilirken, titreşim ve darbeye karşı da dayanıklılık sunuyor. Metal kasası titreşime dayanıklı aparatıyla DIN-raya veya duvara kolayca monte edilebiliyor. Standart web tarayıcılardan merkezi olarak yönetilebilen bu anahtarlar, Kyland tarafından geliştirilen Kyvision yazılımı gibi ağ yönetim yazılımlarının kullanımına izin veren, SNMP entegrasyonlu bir kullanıcı arayüzü sunuyor. Konfigürasyonlar CLI veya Telnet ile yapılabiliyor. Desteklediği DT-Ring, DRP / DHP ve STP / RSTP / MSTP ağ yedekliliği özellikleri, ağda yüksek kullanılabilirlik sağlıyor. HTTPS / SSL, SSH, TACACS +, IEEE 802.1x, Radius server, kullanıcı sınıflandırma, anahtar portlarını MAC adresi ile ilişkilendirme desteği ve IEC 62443 uyumluluğu sayesinde ağ güvenliğini sağlama alıyor. 

KEMA sertifikalı, IEC61850, IEEE 1588v2, EN50155 gibi standartlarla uyumlu, 5 yıl garantili endüstriyel Ethernet anahtarları üreten Kyland’ın ürünleri hakkında daha fazla bilgi için, Türkiye’de endüstriyel otomasyon ve haberleşme donanımlarının deneyimli distribütörü GSL Mühendislik’e ulaşabilirsiniz. 
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim